Nogomet

PSV je novi prvak Nizozemske! Prekinuo je šestogodišnje čekanje

Foto Instagram, PSV

EINDHOVEN PSV Eindhoven osigurao je 25. naslov prvaka Nizozemske pobjedom 4-2 nad Spartom Rotterdam u nedjelju na slavnom Philips Stadionu, prekinuvši tako šestogodišnje čekanje na trofej.

Povela je Sparta golom Metinha, a onda je u 19. minuti izjednačio Said Bakari autogolom. Nakon toga, Johana Bakayoka dovodi PSV u vodstvo u 26. minuti, ali tri minute kasnije Olivier Boscagli zabija autogol i Sparta izjednačava.

Boscagli se iskupio za autogol u 67. minuti kada je zabio za 3-2 za PSV, a Jordan Teze je u 78. minuti zabio četvrti gol za prvake.

PSV-u je trebao samo bod da osigura naslov nakon što su u 32 prvenstvene utakmice doživjeli samo jedan poraz.

PSV je četiri kola do kraja prvenstva prvi s nedostižnih 87 bodova, dok je  Feyenoord drugi sa 75 bodova. Treći je Twente sa 63 bodova.  Sparta je deveta s 43 boda.