Odlična Meri Mataja

Plivačica Kantride osvojila peto mjesto u utrci Svjetskog kupa u Budimpešti, a popravila je i apsolutni rekord Hrvatske!

Ivana Vaupotić

Meri Mataja/Foto Arhiva NL

Mataja je finalnu utrku isplivala za 31.13 sekundi, čime je za 29 stotinki popravila apsolutni rekord Hrvatske Riječanke Lane Dragojević, odnosno za 33 stotinke svoj mlađeseniorski i juniorski državni rekord.

RIJEKA Meri Mataja, plivačica Kantride, osvojila je peto mjesto u utrci na 50 prsno na drugoj stanici Svjetskoga kupa, što je održana u Budimpešti. Mataja je finalnu utrku isplivala za 31.13 sekundi, čime je za 29 stotinki popravila apsolutni rekord Hrvatske Riječanke Lane Dragojević, odnosno za 33 stotinke svoj mlađeseniorski i juniorski državni rekord.

Pobijedila je Ruskinja Nika Godun (29.81), srebro je osvojila Amerikanka Lydia Jacoby (29.97), a broncu njezina sunarodnjakinja Emma Weber (30.73).

Meri Mataja se u finale utrke na 50 prsno plasirala šestim rezultatom plivavši 31.50 sekundi, a u Budimpešti se natjecala u još tri discipline. U hrvatskoj štafeti 4×50 mješovito mix zauzela je četvrto mjesto (1:45.84), u utrci na 100 prsno isplivala je 14. rezultat (1:09.44), dok je utrku na 100 mješovito završila na 24. mjestu (1:05.12).