EUROPSKO JUNIORSKO PRVENSTVO U PLIVANJU

Perspektivna riječka plivačica na 50 m prsno poboljšala svoj mlađeseniorski i juniorski državni rekord

Ivana Vaupotić

Meri Mataja/Foto Arhiva NL

Zadovoljna sam utrkom i novim rekordima, motivirana sam i imam još puno prostora za napredak. Željno i opušteno dočekujem nastupe na 100 i 200 prsno - poručila je Meri Mataja

RIJEKA – Meri Mataja, plivačica Kantride, zauzela je 12. mjesto u utrci na 50 prsno na Europskom juniorskom prvenstvu, što je danas počelo u Rimu. Perspektivna riječka plivačica u polufinalu je plivala 32.16 sekundi, rezultat je to sedam stotinki brži od njezinog mlađeseniorskog i juniorskog državnog rekorda.

– Zadovoljna sam utrkom i novim rekordima, motivirana sam i imam još puno prostora za napredak. Željno i opušteno dočekujem nastupe na 100 i 200 prsno – poručila je Meri Mataja, koja se u polufinale plasirala 14. rezultatom (32.31), a za plasman među osam najboljih plivačica Staroga kontinenta trebao joj je 33 stotinke brži rezultat.

Jana Pavalić zauzela je 12. mjesto u utrci na 100 slobodno i sa 56.16 sekundi u dvama navratima isplivala apsolutni, mlađeseniorski, juniorski i mlađejuniorski rekord Hrvatske. Jedna od najvećih nada hrvatskoga plivanja prvi je put 56.16 sekundi plivala u kvalifikacijama i za 27 stotinki popravila apsolutni i mlađeseniorski rekord Monike Babok, za 57 stotinki juniorski rekord Jane Vranić te za 75 stotinki svoj mlađejuniorski rekord i osmim se rezultatom plasirala u poslijepodnevni dio programa u kojem je isplivala identičan rezultat.

Hrvatsko plivanje imalo je i dva predstavnika u finalu, Karlo Perčinić zauzeo je peto mjesto u utrci na 400 slobodno (3:52.41), a bio je i dio sedmoplasirane štafete 4×100 slobodno u kojoj su još plivali Jere Hribar, Mario Šurković i Lovro Serdarević (3:22.64).

Klara Bošnjak (8:59.16) i Nika Špehar (9:09.69) zapele su u kvalifikacijama utrke na 800 slobodno u kojoj su zauzele 19. i 29. mjesto, Borna Kišasondi bio je 19. na 50 delfin (24.87), a Lovro Serdarević 24. na 100 leđno (57.55).