VN Portugala

Talijan Enea Bastianini svjetski prvak u klasi Moto2, Miguel Oliviera pobjednik utrke u Moto GP

Utrka za naslov svjetskog prvaka u klasi Mogo GP odlučena je prije tjedan dana u Valenciji, gdje je Joan Mir (Suzuki) osigurao dovoljnu prednost pred Morbidellijem koji je na kraju završio 13 bodova iza Španjolca

PORTIMAO Domaći motociklist Miguel Oliveira (KTM) pobjednik je posljednje ovosezonske utrke u kraljevskom, MotoGP razredu vožene u nedjelju na stazi u Portimau za Veliku nagradu Portugala.

Oliveira je cza svoju drugu pobjedu u karijeri ciljem prošao nešto više od tri sekunde prije Australca Jacka Millera (Ducati) i Talijana Franca Morbidellija (Yamaha).

Utrka za naslov svjetskog prvaka odlučena je već prije tjedan dana u Valenciji, gdje je Joan Mir (Suzuki) osigurao dovoljnu prednost pred Morbidellijem koji je na kraju završio 13 bodva iza Španjolca. Treći je  ukupnom redoslijedu bio Španjolac Alex Rins (Suzuki).

Talijan Enea Bastianini (Kalex) prvi je put u karijeri postao svjetskim prvakom, a do ovosezonskog trijumfa u razredu Moto2 došao je osvojivši peto mjesto u Portimau, gdje je do prve pobjede u karijeri stigao Australac Remy Gardner (Kalex).

Bastianini je u posljednju utrku sezone stigao sa 14 bodova prednosti pred Britancem Samom Lowesom (Kalex) i 18 bodova prednosti pred sunarodnjakom Lucom Marinijem (Kalex) pa nije morao previše riskirati. Kontroliranom vožnjom je stigao do petog mjesta, što mu je bilo dovoljno za obranu stečene prednosti.

Marini je na kraju bio drugi, a Lowes treći u Portugalu, što je značilo da su na kraju obojica završili sa 196 bodova, ali je Marini zbog više boljih plasmana završio kao drugi, a Lowes kao treći sa devet bodova zaostatka za novim svjetskim prvakom.