EP u plivanju

Meri Mataja ostala bez finala na 100 prsno na EP-u za mlađe seniore u Dublinu, Ana Blažević sedma

Ivana Vaupotić

Ana Blažević i Meri Mataja/Foto A. KRIŽANEC

Plivačica Kantride »stotku« je isplivala za 1:12.63 minute, rezultat je to 1.79 sekundi sporiji od njezinog osobnog rekorda koji je početkom srpnja isplivala na prvenstvu Hrvatske za dobne skupine u Zagrebu

RIJEKA  Meri Mataja ostala je bez finala u utrci na 100 metara prsno drugoga dana Europskoga prvenstva za mlađe seniore, što danas završava u Dublinu. Plivačica Kantride »stotku« je isplivala za 1:12.63 minute, rezultat je to 1.79 sekundi sporiji od njezinog osobnog rekorda koji je početkom srpnja isplivala na prvenstvu Hrvatske za dobne skupine u Zagrebu. Jučerašnji rezultat 19-godišnjoj je Riječanki bio dovoljan tek za 25. mjesto, a za plasman u finale trebalo je plivati 1:09.44 minute.

Hrvatska je imala predstavnicu u finalu, Ana Blažević zauzela je sedmo mjesto u finalu utrke na 100 metara plivavši 1:08.66 minuta, čime je za četiri stotinke nadmašila svoj osobni rekord koji je isplivala u kvalifikacijama nedavno održanog Svjetskog seniorskog prvenstva u Fukuoki. Dvadesetogodišnja plivačica Maksimira u finale se plasirala petim rezultatom okončavši kvalifikacije za 1:09.19 minuta.

Jere Hribar, plivač Grdelina, osvojio je peto mjesto na 50 metara slobodno, u finalu je plivao 22.19 sekundi, dvije stotinke sporije od svog osobnog rekorda. I u kvalifikacijama je isplivao peti rezultat plivavši 22.31 sekundu.

Petero hrvatskih plivača zapelo je u kvalifikacijama, Karlo Perčinić bio je 19. na 400 metara slobodno (3:59.47), Lovro Serdarević zauzeo je 24. mjesto na 50 metara leđno (26.42), Luka Cvetko je utrku na 50 metara slobodno okončao na 23. poziciji (22.77), dok su Vili Sivec (2:00.50) i Niko Janković (2:05.35) bili 12., odnosno 20. u utrci na 200 metara delfin.