Svjetski skijaški kup

Ivica Kostelić dobio nasljednika: Filip Zubčić pobijedio u veleslalomu u Japanu!

Filip Zubčić/Foto REUTERS

TOKIO  Hrvatski skijaš Filip Zubčić ostvario je svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu osvojivši prvo mjesto na veleslalomu održanom u Yuzawa Naebi u Japanu.Zubčić je pobijedio nakon sjajne druge vožnje pošto je u prvoj vožnji ostvario 12. rezultat.

Drugi je bio Švicarac Marco Odermatt sa zaostatkom od 0,74 sekunde, dok je treći bio Amerikanac Tommy Ford koji je za Zubčićem zaostao 1,07 sekundi.

Zubčić je tako stigao do najvećeg uspjeha u karijeri i postao prvi hrvatski skijaš nakon Ivice Kostelića koji se uspio popesti na najviše mjesto pobjedničkog postolja u Svjetskom kupu. Kostelić je doskijao do prvoga mjesta prije sedam godina u Kranjskoj Gori.