Boćanje

Hrvatska osvojila broncu na Svjetskom mješovitom kupu u Francuskoj, srušen je i svjetski rekord u štafeti

Zlatko Horvat

Ria Vojković, Nives Jelovica, Žarko Jerčinović, Marino Milićević i Vjekoslav Matetić

U finalu Francuzi su potvrdili kvalitetu i slavili sa 6:0 protiv Srbije

ST VULBAS  Hrvatska boćarska reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Svjetskom mješovitom kupu u St. Vulbasu. U polufinalu Hrvatsku je s 4:2 pobijedila Francuska, u presudnom susretu, mješovitoj štafeti, Floriane Amar i Giulliame Abelfo srušili su svjetski rekord s 56 od 58 pogodaka. Hrvatska štafeta nije ponovila izvedbu dan ranije, kada je srušila državni rekord s 53 od 58 pogodaka. Imala je solidnih 48 pogodaka, ali to nije bilo dovoljno.

Francuzi su poveli nakon trijumfa u preciznom izbijanju (32:29), dok je Hrvatska uzvratila u igri krug (31:23). U drugom polufinalu Slovenija je slavila s uvjerljivih 6-0 protiv Srbije. U finalu Francuzi su potvrdili kvalitetu i slavili sa 6:0.

U St. Vulbasu održana je i podjela medalja prvacima sa Svjetskog prvenstva za mlade održanom u alžirskom Oranu.

Među slavljenicima bio je Žarko Jerčinović, koji je osvojio zlato u igri krug u konkurenciji do 18 godina.