Superliga

Odbojkašice Rijeke loše startale pa preokrenule protiv Vukovarki i učvrstile četvrtu poziciju na ljestvici

Denis Frančišković

Andrea Koraca/Foto V. KARUZA

Riječanke, predvođene ovog puta trenerskim dvojcem Lovrinov Bernobić i Tomić, do vrijedne pobjede došle su nakon točno 90 minuta čiste igre

RIJEKA Utakmica 13. kola prvog kruga Superlige odbojkašica: Rijeka CO – Enna Vukovar 3:1 (17:25, 25:23, 25:18, 25:16). Dvorana mladost. Bez gledatelja. Suci: Ivković i Vukić (Split). Delegat: Dravko Stipaničev (Rijeka).

RIJEKA CO: Volarić (L), Štiglić 16, Žarković, Gregorović, Trcol 11, Popić 2, Koraca 20, Brkičić, Mioč 3, Fabris 10, Pavačić, Aničić.

ENNA VUKOVAR: Vrban 4, Pejaković 8, Pauletić 18, Kelava 9, Brocić, Majer 1, Dugančić (L), Đerić (L), Macura, Munivrana, Lukić 12.

Napad poeni: Rijeka CO 48, Enna Vukovar 39. Servis poeni: Rijeka CO 3, Enna Vukovar 6. Blok poeni: Rijeka CO 11, Enna Vukovar 8. Servis pogreške: Rijeka CO 12, Enna Vukovar 15.

Odbojkašice Rijeke CO uzvratile su Vukovarkama za poraz u prvom dijelu prvenstva i učvrstile četvrtu poziciju u malom derbiju gornjeg dijela ljestvice. Riječanke, predvođene ovog puta trenerskim dvojcem Lovrinov Bernobić i Tomić, do vrijedne pobjede došle su nakon točno 90 minuta čiste igre. I nakon što su »prespavale« prvi set u kojem su imale loš prijem i pokretljivost u polju.

U drugom setu proradio je riječki blok, razigrala se Koraca u napadu i stvoren je kapital od 20:13. Međutim, gošće su serijom 1:7 došle do 23:22, ali Koraca je smečom riješila dvojbe.

U trećoj dionici Igra Rijeke je nabujala, na ruku domaćima išle su i brojne pogreške Vukovarki, a Koraca je u jednom trenutku nanizala i četiri poena u seriji za 14:3. U posljednjem setu igralo se izjednačeno dok se nije probudila Štiglić, Riječanke su serijom 5:0 došle do 15:10 i rutinski privele susret kraju.