Prva HNLŽ

Nogometašice Rijeke ispale iz Prve lige! U uzvratu na Kantridi su uspjele tek remizirati

Katarina Blažević

Ema Šulentić/Foto M. LEVAK

Domaći remi u uzvratu protiv Međimurja nije bio dovoljan da izbore ostanak u Prvoj HNLŽ poslije poraza 1:3 u prvoj utakmici.

RIJEKA Uzvratna utakmica doigravanja za popunu SuperSport Prve HNLŽ: Rijeka – Međimurje-Čakovec 2:2 (1:0). Stadion Kantrida. Gledatelja:150. Sudac: Marino Majstrović (Split). Strijelkinje: 1:0 Božinovska (19′), 1:1 Višnjić (47′), 2:1 Terawaki (53′), 2:2 Varga (82′). Žuti kartoni: Brajković (Rijeka), Blagus, Višnjić (Međimurje).

RIJEKA: Car, Veleska, Petrović, Branković, Malekinušić, Martinović, Cuculić, Kožul, Šulentić, Božinovska (od 69′ Brajković), Terawaki.

MEĐIMURJE-ČAKOVEC: Bartolić, Vizinger (od 36′ Višnjić), Blagus, Sedmak (od 56′ Čurin), Damjanović, Yoshida (od 90′ Županić), Guerra, Škrlec, Branović, Varga, Tkalčec (od 84′ Vujević).

Nogometašice Rijeke nakon dvije sezone ponovo napuštaju elitno društvo, domaći remi (2:2) u uzvratu protiv Međimurja nije bio dovoljan da izbore ostanak u Prvoj HNLŽ poslije poraza 1:3 u prvoj utakmici.

Jednako kao i u susretu kod Međimurja, Riječanke su s minimalnim vodstvom otišle na odmor, ali ponovo su Međimurke bile koncentriranije u drugom dijelu. Višnjić je izjednačila na samom početku drugog poluvremena, da bi Terawaki samo šest minuta kasnije vratila nadu Riječankama, ali Varga je u 82. minuti otklonila sve sumnje.