Serie A

Tudorova Verona ispustila dva gola prednosti protiv Rome. U gostima ih nisu pobijedili od 1973. godine

U nastavku susreta odabranici Josea Mourinha su zaigrali daleko bolje. Cristian Volpato je smanjio u 65. minuti, a na 2-2 je postavio Edoardo Bove u 84. minuti.

RIM – Premda je nakon 20 minuta igre vodila sa 2-0, Verona, koju vodi Igor Tudor ipak nije izdržala protiv Rome. Momčad Josea Mourinha je uspjela izjednačiti na 2-2 u susretu 26. kola Serie A.

Zanimljivo, Verona je bila na pragu prve gostujuće pobjede protiv Rome nakon 1973. godine, ali ipak nije uspjela. Roma sada ima 19 pobjeda i šest remija protiv Verone na Olimpicu.

Gosti su poveli već u petoj minuti golom Antonina Baraka, a u 20. minuti Adrien Tameze je zabio za 2-0. U 32. minuti Tudorova ekipa je zabila i treći gol, no pogodak Giovannija Simeonea je poništen zbog zaleđa nakon asistencije VAR-a.

Za Veronu je od 78. minute zaigrao Boško Šutalo.

Roma je sada sedma sa 41 bodom, dok je Verona na devetoj poziciji sa četiri boda manje.

U prvom subotnjem susretu Sampdorija je pobijedila Empoli sa 2-0, a junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Fabio Quagliarella (14, 29).

Za Sampu je to bila druga pobjeda u zadnja tri kola, dok je Empoli produžio crnu seriju bez ligaškog slavlja na čak devet kola.

Sampdorija drži 14. mjesto sa 26 bodova, dok je Empoli na 11. poziciji s pet boodva više.

U subotu se još sastaju Salernitana i Milan.