Ruska Premier liga

Rusko prvenstvo se nastavilo nevjerojatnom utakmicom, Soči je nakrcao juniore Rostova…

Prva momčad Rostova je zbog šest zaraženih igrača završila u karanteni, a Soči nije pristajao na odgodu

MOSKVA Nakon tri mjeseca pauze nastavljeno je rusko nogometno prvenstvo, a u prvom susretu Soči je pobijedio Rostov s nevjerojatnih 10:1.

Razlog takvom poraz je činjenica što je Rostov nastupio s juniorima jer je cijela prva momčad u karanteni zbog sumnje da je šest igrača zaraženo koronavirusom.

U drugom susretu dana Ahmat Grozni je na gostovanju pobijedio Krilja Sovjetov sa 4:2

Rostov je prije nekoliko dana testirao 48 članova momčadi, stručnog stožera i dužnosnika kluba, a šest igrača je imalo rezultate koji su odstupili od normalnih zbog čega su svi završili u karanteni.

Ruski nogometni savez je zamolio Soči da pristane na odgodu, ali Soči nije pokazao razumijevanje i utakmica je odigrana. Dodajmo kako je najstariji igrač Rostova imao 19 godina. Na koncu je Soči pobijedio sa 10:1.

Zanimljivo gosti su poveli u trećoj minuti golom Romanova, no Soči je već do kraja poluvremena vodio sa 4-1. Kokorin i Zabolotnji su zabili po tri gola, Polozov dva, a Abramov i Koldunov po jedan.