Druga HNL

Orijent 1919 doživio i treći poraz u tjedan dana, Osječani iz kontre zabili jedini pogodak

Matija Matulja/M. LEVAK

U momčadi Orijenta 1919 nedostajalo je previše energije i igrača (Fućak, Črnko...) bitnih za igru prema naprijed da bi se to tek tako nadomjestilo

ORIJENT 1919 – OSIJEK II 0:1

RIJEKA  Utakmica 7. kola Druge HNL: Orijent 1919 – Osijek II 0:1 (0:0) Stadion na Krimeji. Gledatelja: 300. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg) 7. Strijelci: 0:1 Hanuljak (59′),. Žuti kartoni: Hodža (Orijent 1919), Pudić, Bukvić, Cvijanović, Baković (Osijek II).

ORIJENT 1919: Boglić 6, Mulac 6, Fatić 6, Švrljuga 6,5, Matulja 5,5 (od 73′ Gerc -), Hodža 6, Macolić 6, Frigan 5,5 (od 86′ Jelić -), Mohorovičić 5,5 (od 61′ Jadric 6), Zrilić 5,5 (od 72′ Srzentić -), Tadejević 6.

OSIJEK II: Kolić 6,5, Uwem 6, Bukvić 6 (od 46′ Omerović 6, od 88′ Galušić -), Bakula 6, Stranput 6,5, Kuprešak 6 (od 46′ Pudić 6,5), Hanuljak 7, Mikolčić 6 (od 80′ Ajazi -), Cvijanović 6,5, Branšteter 7 (od 80′ Baković -), Barišić 6.

Nakon nešto manje od sat vremena igre nogometaši Orijenta 1919 izveli su i treći uzastopni udarac iz kuta. Taman kada se činilo da bi se od pritiska moglo izroditi nešto konkretnije pred gostujućim vratima Osječani su izbili loptu, a brzonogi Branšteter se sjurio lijevom bokom prema suparničkom šesnaestercu. Mohorovičić ga nije uspio uhvatiti u prvom koraku, pa je ubrzo izgubio duel, a Branšteter rutinski odradio ostatak posla u kontri “dva na jedan”. Odigrao je pas za Hanuljaka kojemu nije bilo teško svladati Boglića – 0:1. Trener Crvenih Edo Flego pokušao je u završnici s nekoliko promjena trgnuti svoju momčad, no osim vratnice Gerca u 90. minuti Krimejčani nisu uspjeli opasnije zaprijetiti gostima. Štoviše, najbolju priliku u završnici utakmice propustili su gosti. U 84. minuti Baković je izašao sam ispred Boglića koji je prisebnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Orijent 1919 je doživio treći uzastopni poraz. Nakon prvenstvenog u Sigetu od Dubrave, potom Dinama u šesnaestini finala Kupa Hrvatske, Crveni su upisali prvi domaći prvenstveni posrtaj. Poletna momčad Osijeka II bila bolja onoliko koliko to pokazuje konačan rezultat. U momčadi Orijenta 1919 nedostajalo je previše energije i igrača (Fućak, Črnko…) bitnih za igru prema naprijed da bi se to tek tako nadomjestilo.

Foto galerija: Druga HNL: Orijent 1919 - Osijek II Foto: Mateo Levak

Doduše, pitanje je kako bi se situacija na terenu razvijala da je u 15. minuti Matija Frigan bolje reagirao kada je sam ostao ispred vratara Kolića, koji je nogom refleksno odbio njegov udarac. Ispostavilo se da je to bila najbolja prilika Orijenta 1919 na ne pretjerano sadržajnoj utakmici. Do odmora gosti su zaprijetili samo jednom kada je Mikolčić po udarcu s 20 metara pogodio vratnicu (8′). Krimejčani su u 31. minuti zaprijetili iz prekida. Švrljuga je izveo slobodan udarac, a Mulac glavom poslao loptu zamalo kraj vratnice. Tri situacije vrijedne pažnje do odmora. Sve ostalo bilo je za brzi zaborav…