Borba za najviši rang

Nogometašice Rijeke pobjedom kod Pregrade izborile kvalifikacije za Prvu ligu

Katarina Blažević

Nogometašice Rijeke/Foto ŽNK Rijeka, Facebook

Riječanke su do vodstva došle već u 11. minuti pogotkom Anje Jahić, ali je samo tri minute kasnije Krog poravnala. Laura Vlastelica je vratila vodstvo i riješila susret u 32. minuti.

PREGRADA Susret 13. kola Druge HNLŽ – Skupina A: Pregrada – Rijeka 1:2. Igralište Pregrada. Sudac: Ivan Kumpar (Stubičke Toplice). Strijelkinje: 0:1 Jahić (11′), 1:1 Krog (14′), 1:2 Vlastelica (32′).

PREGRADA: Fiket, Strabić, Lončar (od 77′ Gorupec), Jalšavečki (od 65′ Peček), Hrgetić, Golubić (od 81′ Marec), Vukić, Šćukanec-Hopinski, Stanković, Bočkaj, Krog.

RIJEKA: Vidović, Jović, Sudan (od 73′ Marov), Pavlović, Verbanac, Mikulica, Mišković, Vlastelica (od 81′ Jurić), Štokan, Jahić (od 46′ Branković), Šulentić.

Nogometašice Rijeke su pobjedom na gostovanju kod Pregrade zaključile drugoligašku sezonu na prvome mjestu svoje skupine te tako izborile kvalifikacije za popunu Prve lige protiv prvoplasirane ekipe skupine B – Međimurja. Pobjednik tog dvoboja ide izravno u Prvu ligu, dok će poražena momčad igrati dodatne kvalifikacije s pretposljednjom prvoligaškom ekipom.