Druga HNL

Nogometaši Orijenta 1919 stigli s 3:0 na 4:4 pa na kraju izgubili u finišu golijade u Sesvetama

Davor Petrović

Adrian Liber i suigrači pognute glave napustili su travnjak/D. KOVAČEVIĆ

Gostovanje Orijenta 1919 kod Sesveta okončano je vatrometom golova i kartona, što, doduše, nije ništa čudno za dvoboj u mojem su oba suparnika imala otvoreni gard

ZAGREB Gostovanje Orijenta 1919 kod Sesveta okončano je vatrometom golova i kartona, što, doduše, nije ništa čudno za dvoboj u mojem su oba suparnika imala otvoreni gard. Već u 2. minuti gostima se ukazala iznenadna prilika, preko Vedrana Gerca, čiji je mekani udarac s trideset metara poletio zrakom i padao pod prečku u širokom luku, prisilivši Marka Čabraju na izbijanje u korner.

Sesvete su, s druge strane, odmah realizirale svoju prvu obećavajuću situaciju, i to u 7. minuti. Akcija je dugo trajala i nije izgledala preopasno. Međutim, na kraju je lopta stigla do Matea Topića, čiji je udarac bio učinkovit – 1:0.

Igrala se 15. minuta kada je Ivan Smolčić presjekao napad domaće momčadi i povukao loptu preko cijelog terena, da bi na na dvadeset metara od gola odmjerenim pasom proigrao Gerca u dubinu. Sijevnuo je gromovit udarac, ali lopta je išla ravno u Čabraju i od njega se odbila van terena. U tim je trenucima Orijent 1919 imao terensku inicijativu, izlažući se kontrama suparnika.

Ona kobna stigla je u 26. minuti, kada je Monjac izgubio loptu na vrhu kaznenog prostora Sesveta. Marin Brigić lansirao je dugu loptu, što dalje od svog gola, a Mihovil Geljić je iskoristio neodlučnost stopera gostiju i sjurio se prema golu, poentiravši udarcem kroz noge Carla Berkovića – 2:0.

Tada su se u gostujućim redovima počele nazirati nervoza i brzopletost, a to je došlo na naplatu u rekordnom roku. Domaća momčad izborila je korner u 29. minuti, a igrači s Krimeje zaboravili su na Filipa Hlevnjaka, koji je zatresao mrežu, udarcem glavom sa osam metara – 3:0.

Za Orijent 1919 se tu počela ukazivati opasnost od pojave zvane raspad sistema.Naime, Sesvete su složile nekoliko vrlo dobrih akcija, ali svaki put je izostao kvalitetan zadnji pas. Gosti su se trgnuli tek u 38. minuti, kada je Mario Tadejević zabio gol glavom nakon kornera – 3:1.

U tom trenutku na red je došlo pomračenje u domaćim redovima. Igrači Sesveta djelovali su kao da više ne znaju gdje su, a takvo stanje je u 41. minuti kaznio Gerc, poentiravši iz blizine, nakon greške Čabraje – 3:2.

Radost Orijenta 1919 trajala je tek stotinjak sekundi. Naime, u 43. minuti Berković se „revanširao“ Čabraji. Preciznije, Ivan Mikulić pucao je iz skoro mrtvog kuta s desne strane, a lopta je ušla u gol između stative i golmana gostiju – 4:2.

Na početku drugog dijela Damir Milinović je umjesto Eda Kevina Kokorovića i Kristijana Flege na teren poslao Gojka Gadžea i Lorena Maružina, koji je odmah uzvratio na povjerenju, zabivši gol za vraćanje neizvjesnosti. Bilo je to u 47. minuti – 4:3.

Foto galerija: Utakmica Druge HNL između nogometaša Sesveta i Orijenta 1919 Foto: Davor Kovačević

Na nova uzbuđenja nije trebalo dugo čekati. Igrala se 54. minuta kada su gosti izborili slobodan udarac s lijeve strane, koji je pretvoren u ubacivanje pred gol Sesveta. A tamo se najbolje snašao Smolčić – 4:4.

Nakon toga je prštalo na sve strane jer obje momčadi su beskompromisno tražile peti gol. Igrala se 69. minuta kada su Sesvete uspjele u tom naumu. Taj napad je dugo trajao, a zaključio ga je, baš kao i ishod utakmice, udarac Geljića sa sedam metara – 5:4.

Sesvete – Orijent 1919 5:4 (4:2)

Stadion Svetog Josipa Radnika. Gledatelja: 150. Sudac: Jakov Tilić (Hrvace) 6,5. Strijelci: 1:0 Topić (7′), 2:0 Geljić (26′), 3:0 Hlevnjak (29′), 3:1 Tadejević (38′), 3:2 Gerc (41′), 4:2 Mikulić (43′), 4:3 Maružin (47′), 4:4 Smolčić (54′), 5:4 Geljić (69′). Žuti kartoni: Brigić, Topić, Kožić, Sunagić (Sesvete), Flego, Liber, Vidas, Tadejević (Orijent 1919).

SESVETE: Čabraja 6 – Mikulić 6,5 (61′ Sunagić -), Hlevnjak 6,5, Brigić 6, Kastrati 6,5 – Kožić 7 Zenko 6,5 – Malekinušić 6,5, Topić 7 (75′ Florucz -), Majić 7 (90′ Hoić -) – Geljić 7,5.

ORIJENT 1919: Berković 5,5 – I. Smolčić 7, Mulac 6, Tadejević 6,5, Vidas 6 (90′ Dedić -) – Kokorović 6 (46′ Gadže 6,5), Fatić 6,5 (78′ Črnko -) – Monjac 6,5, Liber 7, Flego 6 (46′ Maružin 7) – Gerc 7.