Druga HNL

Krimejčani nakon vodstva i dobrog prvog poluvremena pali u pet minuta nastavka

Denis Frančišković

Krimejčani su se počeli prerano radovati/D. ŠKOMRLJ

Nogometaši Orijenta 1919 ostali su na čekanju domaće pobjede. U utakmici s dva različita poluvremena u nastavku su potpuno pali na ispitu

RIJEKA Zaostala utakmica 2. kola Druge HNL: Orijent 1919 – Junak 1:2 (1:0). Stadion Krimeja. Gledatelja: 250. Sudac: Matej Horvat (Zagreb) – 6. Pomoćnici: Bacinger (Varaždin) i Slunjski (Varaždin). Strijelci: 1:0 Brdar (6′-11m), 1:1 Andrić (65′), 1:2 Barać (69′). Žuti kartoni: Fatić (Orijent 1919), Vuković, Bašić-Šiško (Junak)

ORIJENT 1919: Berković 7, Mulac 5,5, Fatić 6 (od 72′ Gadže -), Flego 6 (od 67′ Maružin 5,5), Smolčić 6 (od 83′ Gerc -), Liber 6,5, Kokorović 6, Vidas 5,5, Črnko 6 (od 72′ Monjac -), Brdar 7, Tadejević 5,5.

JUNAK: Runje 7, Vuković 6, Bašić-Šiško 6,5, Barać 6 (od 78′ Botica -), Andrić 6,5, Markovina 6, Mihovilović 5,5 (od 69′ Fuštin -), Kukoč 5 (od 46′ Rončević 6), Bliznac 6,5, Jenjić 5,5 (od 62′ Barać 7), Jandrek 7 (od 69′ Maganić -).

Foto galerija: Nogometaši Orijenta 1919 poraženi su na Krimeji od Junaka Foto: Damir Škomrlj

Nogometaši Orijenta 1919 ostali su na čekanju domaće pobjede. U utakmici s dva različita poluvremena u nastavku su potpuno pali na ispitu. Neočekivano se “ispuhali”, gosti još iznenađujuće ubacili u brzinu više i u samo pet minuta riješili pitanje pobjednika.

Nakon početnog vodstva i dobrog prvog dijela, očekivao se isti takav Orijent i u drugom dijelu, no “crveni” su zakazali u mnoštvu segmenata. Ponajprije jer je ponestalo goriva u njihovim “spremnicima”…

Nastavak je otvoren odličnim udarcima Bliznaca (52′) i Brdara (62′), da bi potom Andrić (65′) iz blizine matirao Berkovića na dodavanje Jandreka. Četiri minute kasnije Barać je opalio sa 17 metara, lopta nekog zakačila i bila neuhvatljiva za vratara – 1:2. Tu je bio kraj priče za “orijentaše”…

Prvo poluvrijeme donijelo je očekivan nogomet na natopljenom travnjaku. Nogomet koji teži nadigravanju protiv tipično dalmatinske škole s puno kontakta i zračnih duela. A sve je započelo idealno za Krimejčane, već u 6. minuti Kukoč je doveo svoju momčad u probleme, udario Brdara u šesnaestercu, a isti igrač sigurno izveo udarac s “kreča” – 1:0.

“Orijentaši” su na otvaranju susreta bili puno bolja momčad, s više energije i želje, gosti dosta oštri u startevima koje je sudac tolerirao.

Gosti su se potom oslobađali domaće “omče”, prijetili preko Andrića (15′) i imali stopostotnu prigodu preko Bašić-Šiška (22′), koji je s pet metara pogodio vranjski dio mreže na dodavanje Jandreka.

Do odmora jedna lopta Flege (43′) odbila se od gostujućeg igrača i umalo prevarila Runju.