4. HNL NS RIJEKA

Kraljevica u pet minuta slomila Halubjane, momčad s Oštra učvrstila četvrtu poziciju

Denis Frančišković

Domaći slave pogodak Marijana Marušića/Foto: M. GRACIN

Strijelci za puno bolju domaću momčad bili su Ivan Pičuljan (17') za svoj 15. prvenstveni gol i Marijan Marušić (22').

KRALJEVICA – HALUBJAN 2:0

KRALJEVICA Utakmica 3. kola trećeg kruga: Kraljevica – Halubjan 2:0 (2:0). Igralište Milana Minte Ružića. Sudac: Mario Lulić – 6,5. Pomoćnici: Šimatović i Butorac (svi Gospić). Strijelci: 1:0 Pičuljan (17′), 2:0 Marušić (22′). Žuti kartoni: Depeder, B. Znamenaček, F. Znamenaček, Paljokaj (Kraljevica), Katalinić, Štimac, Šestan, Marčelja, Blečić (Halubjan).

KRALJEVICA: Bilen 6,5, Depeder 6, Kocijan 6,5 (od 70′ Crnković -), Mohorić 6,5, Marušić 7, B. Znamenaček 6,5, F. Znamenaček 6 (od 88′ Pravdica -), Paljokaj 7 (od 88′ Šupraha -), Vujnović 6 (od 88′ Marković -), Leoni 6,5 (od 64′ Tarle 6), Pičuljan 7.
HALUBJAN: Bedenik 6,5, Šipura 5,5, Vrhovac 5,5, Katalinić 5 (od 46′ Čulina 5,5), Štimac 5,5 (od 64′ Marčelja 5,5), Pejić 5,5 (od 64′ Borovičkić 5,5), Majetić 5,5, Radan 5 (od 46′ Blečić 6), Šestan 6, Mandić 5,5, Kovačić 5,5 (od 75′ Purković -).

Derbi za četvrto mjesto protekao je u potpunosti u znaku Kraljevice, momčad Edija Kurolta vrijednu je pobjedu proslavila s 30-ak svojih grlatih navijača iza ograde na Oštrom nakon što je sasvim zasluženo uzela bodove Halubjanima. Domaći “blitz” reful donio je “plavima” pobjedu u rasponu od samo pet minuta kad su Pičuljan i Marušić iskoristili jako loše reakcije gostujuće obrane.

Gosti s Viškova prvi su priprijetili (6′) udarcem glavom Majetića nakon ubačaja Radana i to je bilo sve što su napravili u prvom poluvremenu. “Plavi” su se rastrčali Oštrom s puno više dinamike i okomitosti u igri, halubajski redovi bili su raštimani, a poprilično su imali problema i s kontrolom lopte.

Najviše uzbuđenja donio je period od 16. do 22. minute kada se i dogodilo sve ono ključno. Prvo je (16′) na ubačaj Leonija Pičuljan pogodio gredu, lopta se odbila do Filipa Znamenačeka čiji je udarac na crti u nastavku akcije Bedenik čudesno obranio. No, minutu kasnije nije mogao ništa, Paljokaj je dodao do Pičuljana, a on u šesnaestercu iz okreta efektno pogodio mrežu za svoj 15. ligaški pogodak – 1:0.

Pet minuta kasnije u jeku domaćih napada Paljokaj je opet bio asistent, ubacio je prizemno na vrh peterca s desne strane, Marušić ostao sam i lakoćom poentirao – 2:0.

Do odmora Kovačić je ostao kratak (38′) na jednu loptu ispred Bilena, a Kocijan (45′) nakon solo prodora dobro pucao sa 16 metara, ali Bedenik se nije dao iznenaditi.

U nastavku je gostujući strateg Marko Miletić s izmjenama pokušao promijeniti “krvnu sliku” momčadi, sa svježim snagama ubrzati igru i doći do gola koji bi odveo susret u neizvjesnost. Igralo se izjednačenije nego u prvom dijelu, a svaka je momčad stvorila po dvije dobre prigode. Kod gostiju u šansama su se našli Blečić (50′) koji je opalio punom nogom s 18 metara te Šestan (72′) koji je nakon ubačaja pred Bilena zahvatio loptu, a ona odsjela na vratnici. Kod domaćina dvije solidne prigode imao je Filip Znamenaček, prvo je (53′) tukao glavom u sami kut i skoro zabio treći pogodak, potom (54′) glavom poslao loptu preko grede nakon što je sam ostao na pet metara od vratara.

GOSPIĆ 91 – POMORAC 1921 1:2

GOSPIĆ – Igralište Balinovac. Bez gledatelja. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Strijelci: 1:0 Quni (19′), 1:1 Lončar (65′), 1:2 Babić (90′). Žuti kartoni: Starčević, Grivičić, Klobučar (Gospić 91), Lončar, Dorčić, Čubelić (Pomorac 1921).
GOSPIĆ 91: Rosandić, Butorac, Ratković, M. Župan, Došen, Grivičić (od 83′ Serdar), Radošević, Starčević, Quni, Škulj, Jelača (od 68′ Špoljarić).
POMORAC 1921: Šestan, Stranić, Babić, Dorčić, Sobotinčić (od 61′ Čubelić), Žeželj, Lončar, Mendrila (od 81′ Mujkanović), Ende, Šprem-Veljavečki, Firkelj (od 61′ Fumić).
Lider je u 90. minuti pogotkom Babića izborio tri vrijedna boda.

MLADOST – LOKOMOTIVA 2:0

FAŽANA – Igralište Oliva. Bez gledatelja. Sudac: Josip Oroz (Pula). Strijelci: 1:0 Butković (42′), 2:0 Nišević (57′). Žuti kartoni: Ristić, Fabris (Mladost), Sablić (Lokomotiva).
MLADOST: Lovrić, Marijanović (od 89′ Zovko), Nišević (od 89′ Fabris), Ristić, Lazendić, Kostešić (od 81′ Valčić), Halilović (od 72′ Banović), Funčić, Butković (od 89′ Tufekčić), Bradarić, Milotić.
LOKOMOTIVA: G. Popović, A. Popović, Sablić, Hasičić, Gundić, Stojković (od 20′ Barić), Levanić (od 78′ Babić), Smolić-Ročak, Kružić, Smiljanić (od 72′ Šušnjar), Kovač Birkaš (od 88′ Radola).

MEDULIN 1921 – OTOČAC 2:0

MEDULIN – Igralište Mutila. Bez gledatelja. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani). Pomoćnici: Vasuiljević (Valbandon) i Vesel (Pula). Strijelac: 1:0 Jusić (57′), 2:0 Jusić (68′). Žuti kartoni: Brizić, Ognjenović (Medulin 1921).
MEDULIN 1921: Tončinić, Brizić, Škifić, Radović, Lekaj, Ognjenović, Milutinović (od 53′ Kajtazović), Kariko, Ružić, Jusić, Brajković.
OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Smolčić, Banić, Dunković, M. Krznarić, Eldić, Boban, Bunjevčević, Dujmović (od 63′ Vidmar), Draženović.