Nogomet

Golijada u drugom kolu Četvrte lige: Omišaljski »blitz« slomio Novaljce

Denis Frančišković

ZAPAŽENA PARTIJA - Matija Brdar u karakterističnom bijegu/Foto M. LEVAK

Krčani su išli na pogon Mijića, Brdara i Miš-Mešića i već nakon 19 minuta vodili 4:0. Gosti su se potom malo vratili u igru, ali spašavala su ih dva okvira gola, domaći promašaji i vratar Smolčić

OMIŠALJ Utakmica 2. kola Četvrte NL NS Rijeka: OŠK Omišalj – Novalja 6:3 (4:1). Igralište Pušća. Gledatelja: 100. Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo) – 6. Pomoćnici: Barbić (Rijeka) i Pavlović (Rovinjsko Selo). Strijelci: 1:0 Vukelić (1’), 2:0 Ah. Sharbini (6’), 3:0 Mijić (15’), 4:0 Brdar (19’), 4:1 S. Čačić (41’), 4:2 Kustić (53’), 5:2 Mijić (58’), 5:3 Banović (82’), 6:3 M. Sharbini (90’+3’). Žuti kartoni: Prtenjača, An. Sharbini (OŠK), Dodevski, Jerbić, Kojić (Novalja).

OŠK OMIŠALJ: Vučkov 5, Brkić 6 (od 56’ M. Sharbini 6,5), Vukelić 6,5, Ah. Sharbini 6,5 (od 79’ Grdinić -), Gundić 6,5, Prtenjača 5 (od 79’ Tešić -), Mijić 7,5, Jukić 6,5, Brdar 7, An. Sharbini 6,5 (od 67’ Zlatevski 5), Miš-Mešić 7 (od 56’ Miculinić 6,5).

NOVALJA: Smolčić 6, Dodevski 5, Jerbić 5,5, S. Čačić 6, D. Čačić 5,5, Š. Župan 5 (od 46’ Banović 6), Kojić 6 (od 87’ Ramač -), Šćiran 5 (od 46’ Kustić 6), D. Župan 5,5, Buljat 5,5, M. Čačić 5.

Nakon što su Omišljani u prvom kolu svladali Lokomotivu (4:1), a Novaljci nadigrali Dragu (6:1), u međusobnom dvoboju priredili su još jednu golijadu od devet golova. A uz malo više mirnoće i koncentracije s obje strane na Pušći je moglo pasti još pet, šest golova više. Pobjeda Omišljana je zaslužena, prije svega zbog furioznog prvog poluvremana i otvaranja, a u nastavku su Pažani uspostavili nešto tečniju igru, ali opet ih je spašavao vratar Smolčić i okviri vratiju.

Peta i vratnica

Domaći su išli na pogon Mijića, Brdara i Miš-Mešića i već nakon 19 minuta vodili 4:0. Prva dva gola bila su identična, kornere je izvađao Miš-Mešić, a Vukelić i Ahmad Sharbini su na sličan način glavama pogađali mrežu u 1. i 6. minuti – 2:0. U 15. minuti je pak Mijić ostao sam i s 15 metara rutinski poslao loptu iza nemoćnog Smolčića, u 19. Brdar je lobom na dodovanje Anasa Sharbinija okrunio kontru po lijevoj strani – 4:0. Činilo se da goste čeka pravi brodolom…

Lijevi bočni Kojić probudio je malo Novalju svojom trkom, a u 41. Stipe Čačić volejem pospremio loptu između prve vratnice i Vučkova – 4:1. Do odmora, u nadoknadi Brdar je dodao za Prtenjaču, on asistirao petom za Ahmada Sharbinija koji je pogodio vratnicu prizemnim udarcem.

Promašaji

U nastavku (53’) Kustić je jednu laganu dijagonalu pospremio iza Vučkova koji je mogao bolje reagirati – 4:2. Zaredali su u otvorenoj igri promašaji domaćih, veliku šansu propustio je Miš-Mešić (49’) kada je Smolčić izašao kao pobjednik, zatim pogodio vratnicu (54’), a Prtenjača promašio zicer (58’). Mijić je osujetio moguću kaznu gostiju najljepšim trenutkom susreta, volejem s 18 metara, Smolčić je ostao ukopan – 5:2.

Nove velike prilike propustili su Prtenjača (74’), a potom i Zlatevski (78’). S druge strane neshvatljivo lako obranu je prošao Banović i rutinski zabio – 5:3. Dogodila se potom rijetko viđena situacija, u nadoknadi je Zlatevski prošao vratara i sjurio se prema vratima, potom pucao, a jedan od domaćih igrača na crti zaustavio loptu s obje ruke. No, suci nisu reagirali, razbjesnivši domaće navijače. Obradovao ih je na kraju Mazem Sharbini lakim golom na dodavanje Miculinića – 6:3.

Omišljani na grobnički pogon s čak osam bivših igrača s Mavrinaca u zapisniku kvalitetom više slomili su goste. Ali bilo je puno obostranih slabosti i igre bez obrana. Kod OŠK-a je primjerice igrao Ahmad Sharbini s 39 godina, bivši igrač Rijeke i Hajduka, kod gostiju Jurica Buljat, sada 36-godišnjak, bivši igrač Zadra i Hajduka kao i Dragan Župan, 40-godišnjak, nekadašnji igrač Zadra i Istre 1961.

Ostali rezultati

BORAC 1

DRAGA 1

KRASICA – Susret 2. kola 4. NL NS Rijeka: Borac – Draga 1:1 (0:1). Igralište Krasica. Gledatelja 30. Sudac: Alen Dokuš (Pula). Pomoćnici: Erik Vesel (Pula) i Perica Nikolić (Poreč). Strijelci: 0:1 Rudan (41′), 1:1 Žeželić (90’+4′). Žuti kartoni: Šop (Draga).

BORAC: Benulić, Fućak, Murtić (OD 71′ Pelc), Zubić, Erceg, Juras, Žeželić, Golić, Co, Sedlić (od 46′ Nekić), Štemberger (od 71′ Ivanović).

DRAGA: Milić, J. Rudan, Kovačević, Šop, Lončarica, Hajdaraj, Kurti (od 90+2′ Vukić), Kramer (od 46′ Nuaj), Frolja, T. Rudan (od 90’+3′ Bradičić), Sinožić.

GOSPIĆ 91      3

LOKOMOTIVA      5

GOSPIĆ – Susret 2. kola: Gospić 91 – Lokomotiva 3:5 (3:2). Igralište Balinovac. Gledatelja 100. Sudac: Danijel Klarić (Lovran). Pomoćnici: Ivan Koić i Matija Leskovar (Rijeka). Strijelci: 0:1 Vidas (12′), 1:1 Ratković (27′), 1:2 Pičuljan (33′), 2:2 Ratković (34′), 3:2 Radošević (40′), 3:3 Fumić (48′), 3:4 Shabanov (70′), 3:5 Pičuljan (74′).

GOSPIĆ: Grmača (od 46′ Brezović), Ratković, Sertić, Jurković, Bulum, Radošević, Butorac, Tomac (od 70′ Lovrić), Quni (od 85′ Butorac), Župan, Babić.

LOKOMOTIVA: Mišković, Mikulica, Vidas, Šušnjar, Shabanov, Dukađin (od 88′ Francetić), Katelan (od 46′ Budan), Ivošević, Fuštar (od 46′ Smiljanić), Pičuljan, Fumić (od 66′ Iličić).

LOVRAN      1

UMAG      2

KLANA – Susret 2. kola: Lovran – Umag 1:2 (0:1). Igralište Grašćina. Gledatelja 50. Sudac: Noel Sambol (Rijeka). Pomoćnici: Hrvoje Perkov i Marinko Drašković (Rijeka). Strijelci: 0:1 Đuričin (35′), 0:2 Babić (60′), 1:2 Mrđenović (74′). Žuti kartoni: Bitanga, Kruezi (Lovran), Đuričin (Umag).

LOVRAN: Torbarina, Periša (od 46′ Mandić), Grgić (od 83′ I. Mohorovičić), D. Mohorovičić, Bitanga, Ferenčak, D. Mrđenović, Srdoč, Sirotnjak (od 46′ Jukičić), Gazdek (od 46′ Kruezi), Vidmar.

UMAG: Boglić, Podunavac (od 58′ Jašarević), Tutmić (od 84′ Božić), Čavarović (od 65′ Brombara), Manić, Đuričin (od 84′ Marijanović), Sirotić, Krota, Romić, Prodan, Babić (od 84′ Manić).