Hajduk svladao Rudeš, Livaja ne zabija u Europi, ali zna kako u domaćoj ligi

Portal Novi list, Hina

Foto Luka Stanzl/PIXSELL

Rudeš - Hajduk 0-2

Nogometaši Hajduka zadržali su sopostotni učinak u HNL-u i nakon svog četvrtog nastupa svladavši u susretu 5. kola kao gosti u Kranjčevićevoj ulici Rudeš sa 2-0 (2-0)

Oba pogotka postignuta su u prvih 15 minuta, prvog je zabio Marko Livaja (4), a drugog Dario Melnjak (15).

Nakon ispadanja iz Konferencijske lige u četvrtak od PAOK-a Hajduk se može u potpunosti posvetiti samo prvenstvu, a tu ozbiljnost je i pokazao protiv “fenjeraša” Rudeša.

U 4. minuti Dolček je prošao po desnom boku i poslao prizemnu loptu za Livaju koji je u srcu kaznenog prostora “okrenuo” svog čuvara i potom mirno matirao Kralja.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 15. minuti kada je Livaja lucidnom loptom iza leđa trojice obrambenih igrača Rudeša proigrao Melnjaka koji je utrčao u kazneni prostor i rutinski svladao domaćeg vratara.

Vodeći Hajduk sada ima 12 bodova, pet više od drugog Osijeka, dok je Rudeš i nakon pet utakmica posljednji bez boda.