Druga HNL

Goran Tomić svjedočio snošljivom porazu desetkovanog Orijenta 1919 od novog lidera

Goran Tomić/V. KARUZA

Besart Abdurahimi u nogama ima više od sto prvoligaških utakmica, njegova kvaliteta i hitrina prelomili su dopadljivu utakmicu na Krimeji

ORIJENT 1919   – RUDEŠ 2:4

RIJEKA Utakmica 30. kola Druge HNL; Orijent 1919 – Rudeš 2:4 (0:2). Stadion na Krimeji. Bez gledatelja. Sudac: Ante Jurić (Split) 7. Strijelci: 0:1 Abdurahimi (23′), 0:2 Šarić (43′), 0:3 Abdurahimi (47′), 0:4 Fatić (70′-ag), 1:4 Monjac (79′), 2:4 Gerc (80′). Žuti kartoni: Smolčić (Orijent 1919), Šarić, Jergović (Rudeš).

ORIJENT 1919: Berković 5,5, Srzentić 5,5, Fatić 5,5, Gadže 5,5 (od 73′ Bosančić -), Švrljuga 6, Hodža 5,5 (od 57′ Gerc 6,5), Smolčić 5,5, Monjac 6, Milinović 5,5 (od 73′ Burul -), Putnik 6, Fućak 6.

RUDEŠ: Bruči 5, Franić 6,5 (od 61′ Jergović -), M. Ćosić 6,5, Da. Jalinous 7, R. Ćosić 6 (od 73′ Knežević -), Brajković 6,5, Šarić 7 (od 79′ Andačić -), Abdurahimi 8 (od 61′ Kolega 6), Muić 6,5, Durdov  6,5 (od 73′ Do. Jalinous -), Grgić 6,5.

Goran Tomić prvi je trener nogometaša Rijeke koji je u posljednjih nekoliko godina pronašao vremena pogledati uživo jednu drugoligašku partiju na Krimeji i niz mladih riječkih igrača na djelu. Šibenski stručnjak doduše nije mogao doći u gorem trenutku za svojega kolegu na klupi crvenih Damira Milinovića kojemu je nedostajalo previše prvotimaca da se to ne bi osjetilo na rezultatu u ogledu s prvoligaški ambicioznim suparnikom.

Besart Abdurahimi u nogama ima više od sto prvoligaških utakmica, njegova kvaliteta i hitrina prelomili su dopadljivu utakmicu na Krimeji. U 23. minuti Durdov je projurio desnim bokom, prevario Srzentića, a onda povratnom loptom pronašao Abdurahimija, koji je podmetnuo nogu na vrhu peterca za 0:1. U 43. minuti ponovo je procurila lijeva strana domaće obrane. Abdurahimi je odigrao ključan pas za Brajkovića na čiju povratnu loptu je natrčao Šarić i pogodio poput Abdurahimija 20 minuta ranije za – 0:2.

Foto galerija: Druga HNL: Orijent 1919 - Rudeš 2:4 Foto: Vedran Karuza

Nedugo nakon što se krenulo s centra u nastavku Abdurahimi je stigao do svojeg drugog pogotka. Nije mu bilo teško iskoristiti dar jedinog raspoloživog stopera Smolčića za 0:3. U 70. minuti Berković je morao i po četvrtu loptu u mrežu. Fatić je uklizao na ubačaj Dariusa Jalinousa na prvoj vratnici u namjeri da otkloni opasnost i pospremio loptu u vlastitu mrežu – 0:4.

Završnica je donijela još mlađu momčad Orijenta 1919, dva gola domaćih i veliku kišu koja se sručila na Krimeju. Monjac je u 79. minuti sve lijepo napravio pogodivši malu mrežu, a 60 sekundi kasnije gostujući vratar Bruči darivao je Gerca za snošljivih 2:4.