Razigravanje

Bivši igrač Rijeke u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu Heerenveenu u borbi za Konferencijsku ligu

Tibor Halilović

Svih pet golova je palo u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo 1-0, AZ je okrenuo rezultat s dva gola u nizu, da bi Heerenveen u sudačkoj nadoknadi zabio dva gola za pobjedu.

AMSTERDAM U prvom susretu polufinala razigravanju za plasman u Konferencijsku ligu Heerenveen je pobijedio AZ Alkmaar sa 3-2, a pobjednički pogodak postigao je hrvatski nogometaš Tibor Halilović u petoj minuti sudačke nadoknade.

Zanimljivo, svih pet golova je palo u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo 1-0, AZ je okrenuo rezultat s dva gola u nizu, da bi Heerenveen u sudačkoj nadoknadi zabio dva gola za pobjedu.

Strijelci za Heerenveen bili su Sydney van Hooijdonk (58), Amin Sarr (90) i Tibor Halilović (90+5). Halilović je u Heerenveen stigao u siječnju 2021. godine iz Rijeke, a prije toga je igrao za Wislu, Lokomotivu i drugu momčad Dinama.

Za AZ su strijelci bili Hakon Evjen (59) i Vangelis Pavlidis (65).

U drugom polufinalu Utrecht je pobijedio Vitesse sa 3-1.

Za Utrecht su zabili Willem Janssen (3), Sander van de Streek (21) i Simon Gustafson (81-11m), a za Vitesse je pogodak postigao Patrick Vroegh (85).

Uzvratni susreti su u nedjelju, a pobjednici će potom u finalu igrati za mjesto u Konferencijskoj ligi.

Finale je na rasporedu 26. i 29. svibnja.