Polufinale Kupa na Rujevici

RIJEKA – OSIJEK 3:2 Kraj utakmice na Rujevici! Rijeka velikim preokretom u nastavku stigla do svojeg desetog finala Kupa

Riječani su nakon sat vremena igre trgnuli, zapravo nakon što se stekli igrača više, a trener Rožman s tri promjene trgnuto svoju momčad

RIJEKA Od 20.15 sati na Rujevici se igra drugi polufinalni susret Kupa Hrvatske. Nogometaši Rijeke dočekuju Osijek sa samo jednim ciljem da i ove godine odu do kraja u kup-natjecanju.

Stigli su službeni sastavi. Nema velikih iznenađenja. Trener Rijeke Simon Rožman prednost je dao vrataru Ivoru Panduru i Nini Galoviću mjesto Prskala i Velkovskog.

Foto galerija: Utakmica polufinala Kupa Hrvatske na Rujevici između Rijeke i Osijeka Foto: Roni Brmalj

90.+5 minuta: Kraj utakmice na Rujevici. Rijeka je preokretom u nastavku stigla do svojeg desetog jubilarnog finala Kupa. Riječani su nakon sat vremena igre trgnuli, zapravo nakon što se stekli igrača više, a trener Rožman s tri promjene trgnuto svoju momčad.

94. minuta: Pandur je oklijevao izaći s linije i uhvatiti nekoliko upućenih svijeća u svoje peterac, a onda je sjajnom obranom spasio svoju mrežu.

GOL!!! Kontra Riječana i pogodak Yatekea Sterlinga u  85. minuti za 3:2!

GOL!!! Čolak je u 73. minuti s bijele točke zabio za 2:2.

72. minuta: Sudac Pajač je pokazao na bijelu točku nakon duela Talysa i Capana. Sudac je čekao i dočekao potvrdu iz VAR sobe.

GOL!!! Murić je u 66. minuti zabio za 1:2. Tračak nade za Riječane…

56. minuta: Kleinheisler je zaradio drugi žuti karton, Rijeka ima igrača više.

GOL!!! Vratar Pandur je povratnu loptu doslovce dodao u noge Bočkaju koji je u 48. minuti iskosa desnicom pogodio za 0:2.

46.minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici.

45.+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

44. minuta: Velika prilika za Osijek. Nevjerojatna glupost Galovića koji je promašio loptu. Marić je srećom bio jednako nespretan u završnici pa je lopta otišla visoko preko gola.

38.minuta: Prva prilika za Riječane. Tomečak je prošao po desnoj strani, centrirao gotovo s korner linije, a Čolak glavom tukao kraj gola.

34.minuta: Rijekina reakcija nakon primljenog gola nije adekvatna. Gosti su i dalje žustriji i agresivniji u svakom duelu.

GOL!!! Osijek je poveo na Rujevici. Grezda je ubacio s desnog boka, a Bočkaj zakucao loptu u mrežu. Velika pogreška Capana koji nije pratio svojega igrača očito podcjenivši Grezdin prodor po desnom boku.

7. minuta: Nema još golova, Osječani se pokušavaju nametnuti agresivnim pristupom. Pajač je oprostio žuti karton Lončara koji je proklizao i odnio Gorgona. Samo je spretna reakcija austrijskog napadača spasila od moguće ozljede.

1.minuta: Počela je utakmica na Rujevici.

Talys Alves (Osijek) i Ivan Tomečak (Rijeka)/Foto PIXSELL

Talys Alves i Ivan Tomečak/Foto PIXSELL

Rijeka – Osijek 3:2

Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Bez gledatelja. Strijelci: 0:1 Bočkaj (16′), 0:2 Bočkaj (48′), 1:2 Murić (66′), 2:2 Čolak (73′-11m), 3:2 Yateke (85′). Žuti kartoni; Smolčić, Velkovski,  Lepinjica, Halilović (Rijeka), Kleinheisler, Jugović, N’Dockty Talys, Silva, Žaper (Osijek). Crveni karton: Kleinheisler (Osijek) u 56. minuti, Smolčić (86′, drugi žuti karton na klupi).

RIJEKA: Pandur, Capan, Galović (od 54′ Velkovski), Smolčić (od 67′ Yateke), Tomečak, Halilović (od 54′ S. Lončar) , Lepinjica, Štefulj, Andrijašević, Gorgon (od 54′ Murić), Čolak (od 90′ Escoval).

OSIJEK: Ivušić, Silva, Kleinheisler, Majstorović, Grezda (od 62′ Jugović), Bočkaj, Talys (od 89′ N’Dockoty), Žaper (od 86′ Mbakogu), Škorić, D. Lončar, Marić,