Dilj vs. Rijeka

DILJ – RIJEKA 0:6 Završila je utakmica u Vinkovcima, Rijeka rutinski izborila osminu finala Kupa

Tomislav Turčin, Franko Andrijašević i Filip Braut/D. KOVAČEVIĆ

Riječane u osmini finala čeka bolji iz susreta Varaždina i Cibalije koji se igra u subotu

RIJEKA Od 15 sati se igraju preostali susreti šesnaestine finala Kupa Hrvatske. Dinamo, Hajduk, Slaven Belupo, Kurilovec, GOŠK i Osijek već su izborili osminu finala, a u tom društvu se nadaju naći i nogometaši Rijeke koji gostuju u Vinkovcima kod četvrtoligaša Dilja. Aktualni osvajači Kupa Hrvatske priželjkuju ulazak među 16 najboljih momčadi, a već znaju mogućega suparnika. Čekaju pobjednika para Varaždin – Cibalia. Taj susret igra se ove subote.

Trener bijelih Simon Rožman ne može računati na veliki broj prvotimaca pa je prisiljen od prve minute izvesti “šareni” sastav. Dobra vijest je oporavak i mogućnost nastupa nekolicine prvotimaca poput Sterlinga Yatekea.

Čekamo službene sastave.

Foto galerija: Nogometaši Rijeke uvjerljivo svladali Dilj u šesnaestini finala Kupa Hrvatske Foto: Davor Kovačević

Stigli su sastavi. U  zapisniku ipak nema Yatekea. Priliku za debi dobit će Turčin, Travaglia i Menalo. Talijana Armanda Anastasio nije ni na klupi gdje se nalaze uglavnom juniori plus Tomečak i Smolčić. Rožman na klupi ima šest igrača i vratara.

90. minuta: Kraj utakmice, Rijeka je rutinski izborila osminu finala Kupa.

GOL!!! Rijeka od 75. minute vodi 6:0. Zabio je Ilinković.

GOL!!! Rijeka od 69. minute vodi 5:0. Zabio je junior Veldin Hodža.

GOL!!! Luka Menalo je u 54. minuti zabio svoj drugi, a riječki četvrti gol, a Simon Rožman počeo uvoditi juniore.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!!! Domagoj Pavičić je udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio za 0:3. Utakmica se pretvara u šuterski trening.

GOL!!! Bijeli su u 33. minuti povisili vodstvo. Menalo je zabio na debiju i to ne bilo kako. Škaricama je svladao Kelavu za 0:2.

GOL!!! Rijeka je povela u 30. minuti. Braut je oštro ubacio, a Turčin natrčao i skrenuo loptu kraj Kelave za 0:1.

20. minuta: Nema golova u Vinkovcima. Rijeka niže (polu)šanse, a domaći vratar Kelava čuva nulu na semaforu.

1.minuta: Počela je utakmica.

DILJ – RIJEKA 0:6

Stadion NK Dilj. Gledatelja: 500. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Strijelci: 0:1 Turčin (30′). 0:2 Menalo (33′), 0:3 Pavičić (38′), 0:4 Menalo (54′), 0:5 Hodža (69′), 0:6 Ilinković (75′).

DILJ: Kelava, Hibeljić, Ilić, Radić, Raguž, Čulo, Banovac, Pavličić, Stanić, Bošnjak, Martinković.

RIJEKA: Nwolokor (od 80′ Frigan), Braut, Escoval, Galović, Štefulj (od Zulian), Pavičić (od 55′ Hodža), Lepinjica, Turčin, Andrijašević (od 69′ Simčić), Travaglia, Menalo (od 55′ Ilinković) .