Prva ŽNL

Momčad Vrbovskog odnijela bodove iz Lovrana, Marko Poljak pogodio trobod

Radovan Trinajstić

ZAVRŠILI NA TRAVI - Patrik Vidmar, Aleksandar Ivošević i Silvan Ravlić/Foto S. DRECHSLER

Po teškom i kišom natopljenom terenu obje momčadi prikazale su zanimljivu i borbenu igru. Domaćinu je pripao prvi dio utakmice, dok su u nastavku gosti iz Vrbovskog pokazali više od igre te tako došli do pobjede

LOVRAN Utakmica 3. kola Prve ŽNL: Lovran – Vrbovsko 1:2 (1:0). Igralište Lokva. Gledatelja: 80. Sudac Marko Tićak (Rijeka) 6. Pomoćnici: Martinović (Kastav) i Badjuk (Rijeka). Strijelci: 1:0 Božičić (38’), 1:1 Mohorovičić (64’-ag), 1:2 Poljak (72’). Žuti kartoni: D. Mrđenović i Božičić (Lovran), Ivošević, Francetić, Dukić (Vrbovsko).

LOVRAN: Torbarina 6, Bitanga 6 (od 66’ Periša 5,5), Mandić 6, Vuković 6,5, Mohorovičić 6, Ferenčak 6, D. Mrđenović 6,5, Srok 6,5, Gazdek 6 (od 66’ Rupčić 6), Božičić 6,5, Vidmar 6,5.

VRBOVSKO: Nedić 6,5, Ravlić 6, Ž. Dragović 6,5, Ivošević 6, Dukić 6,5 (od 80’ Mrkić -), Poljak 6,5, K. Dragović 6,5, Cindrić 6 (od 55’ Pribanić 6), Domitrović 6,5, Francetić 6, Štajminger 6 (od 90’+2’ Kučan -).

Po teškom i kišom natopljenom terenu obje momčadi prikazale su zanimljivu i borbenu igru. Domaćinu je pripao prvi dio utakmice, dok su u nastavku gosti iz Vrbovskog pokazali više od igre te tako došli do pobjede. Iako ni podjela bodova ne bi bila nerealna. Prvih pola sata igrači Lovrana imali su veći posjed lopte i stalnu dominaciju na terenu. Već u 8. minuti Vidmar izlazi sam pred vrata Nedića, ali njegov udarac brani vratar da bi ubrzo zatim svojim snažnim udarcem Gazdek dobrano zagrijao dlanove gostujućeg vratara.

Zasluženo vodstvo

Svoj prvi udarac gosti upućuju u 17. minuti kada Cindrić okružen domaćim braničima upućuje mlak udarac prema golu. Nedugo zatim, Domitrović u 28. izlazi pred vrata Torbarine, koji dobrom intervencijom izbija loptu u teren. U 34. minuti domaći branič Mandić prebacuje gostujuću obranu te glavom dobro poslužuje Božičića čiji udarac završava u rukama vratara Nedića.

Lovranci dolaze u zasluženo vodstvo u 40. minuti nakon što Srok na desnoj strani dobro poslužuje natrčalog Božičića, koji prolazi gostujuće stopere, ulazi u kazneni prostor i rutinski pogađa prizemnim udarcem nebranjeni dio gola za 1:0. U nastavku gosti ulaze u igru odlučnije i čvršće. Igru postepeno prenose na polovinu domaćina koji i dalje kontrolira tijek utakmice. Nagovještaj tog pritiska gostiju pogodovale su prigode Kristijana Dragovića u 47. i Pribanića u 58. minuti.

Preokret

Gosti izjednačuju rezultat nakon što se Domitrović u lijevom korner kutu oslobodio svog čuvara, oštro centrirao pred gol domaćina gdje požrtvovani Mohorovičić u želji da izbije loptu od gola na iznenađenje svih šalje u mrežu za 1:1.

Dominacija gostiju ne jenjava te slijedi ubrzo pobjednički pogodak. Dobro poslužen od svojih igrača, Marko Poljak prihvaća loptu iz kosa na desnoj strani na udaljenosti od 22 metra, domaća obrana ne izlazi u blok pa on jakim prizemnim udarcem pogađa sam donji desni vratarev kut za 1:2.

Do kraja utakmice domaćini idu u napad sa željom da izjednače. Redaju se prigode u kojima Srok, Božičić i Vidmar ne uspijevaju svladati zgusnutu gostujuću obranu i požrtvovnog Nedića. U takvoj igri mogli su u sudačkoj nadoknadi preko Pribanića do povećanja rezultata kada je sam sa svoje polovice krenuo prema vrataru Torbarini, koji je koncentriranom intervencijom to spriječio.

Ostali rezultati

RIJEKA Utakmica 3. kola Prve ŽNL: Rikard Benčić – Omladinac 1:2 (1:0). SRC Belveder. Gledatelja: 60. Sudac: Marko Cvijović (Rijeka): Pomoćnici: Leskovar i Čomić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Ćulumović (16’), 1:1 Ružić (76’), 1:2 Ružić (80’). Žuti kartoni: Jusup, Barić, trener T. Bašić (Rikard Benčić), Tolić, Tomljenović (Omladinac).

RIKARD BENČIĆ: Novaković, Jusup, Štefša, Ćelić, Jakšetić, Biondić (od 65’ Rukavina), Petković (od 83’ Nenadović), Makin, Ćulumović, Popović, Barić (od 83’ Salvatore).

OMLADINAC: Lucić, Sušlić (od 53’ Šulentić), R. Tolić, Švrljuga, Rački, F. Tolić (od 46’ D. Tolić), Golik (od 17’ Dujmović, od 70’ Ružić)), Tomljenović, Kuterovac, Štiglić (od 46’ Kauzlarić), Šolaja.

DRAŽICE Utakmica 3. kola Prve ŽNL: Rječina – Vihor 3:2 (0:1). Stadion NK Rječina. Gledatelja: 60. Sudac: Patrick Klobučar (Čavle). Pomoćnici: Vučetić (Rijeka) i Vučković (Krasica). Strijelci: 0:1 Magaš (25’), 1:1 Božičević (50’), 2:1 Valić (71’), 3:1 Božičević (79’), 3:2 Grbec (90’). Žuti kartoni: Brlošić, Šamanić (Vihor).

RJEČINA: Balent, Karić, Zoretić, Forgić, Valenta, Kaurin (od 46’ Franović), Fumić (od 88’ Bosančić), Rožić (od 75’ Bajus), D. Valić, A. Valić (od 46’ Antolović), Žagar (od 46’ Božičević).

VIHOR: Ćućić, Žunić, D. Magaš, Radić, Ivančić, Šamanić, Bajčić, Brlošić, M. Magaš, Grbec, Mazi (od 75’ Barbalić).