Lider Zamet upisao devetu pobjedu, a Kozalčani doživjeli i deveti poraz

Matija Perkov/Foto A. KRIŽANEC

Dugo su Zamećani kršili otpor upornih Istrana i skršili ga uoči finiša.

ZAMET       32

ROVINJ       28

RIJEKA – Utakmica 10. kola Prve lige rukometaša – jug: Zamet- Rovinj 32:28 (15:14). Centar Zamet. Gledatelja 100. Suci: Kasunić i Nikolovski (Karlovac).

ZAMET: Zena, Krstić 3, Černeka 8 (5), Ogurlić, Islamović 6, Palačković, Perić, Viskić, Kezić 4, Šušak, Reljanović, Pikec 7, Golik 2, Klanac, Krapić, Perkov 2.

ROVINJ: Benussi 1, Zarev 1, Radić 1, Maroš 4, Đukanović 4, Šuran, Popović 1, Massarotto 2, Maras, Bačić, Kusanović, Jurković 8 (4), Vinković, Bolanča 6, Mandić 1, Cindrić.

Isključenja: Zamet 12, Rovinj 12 minuta. Sedmerci: Zamet 5 (5), Rovinj 4 (4).

Rukometaši Zameta ostvarili su i devetu pobjedu u deset prvenstvenih utakmica i zadržali dragocjena tri boda prednosti na čelu ljestvice. Prevarili su se oni prognozeri koji su očekivali lagani put domaćina do uspjeha, naprotiv, bio je to težak uspon. Dugo su Zamećani kršili otpor upornih Istrana i skršili ga uoči finiša.

Za prvih trideset minuta navodni istarski autsajderi uz četiri izjednačenja u nekoliko su navrata od samog početka imali po gol, dva prednosti. Uoči finiša poluvremena ljevica iskusnog majstora Darija Černeke je dvama golovima nastojala kako tako malo odagnati neizvjesnost, u 23. minuti je 12:10. Do odmora Dino Islamović je povisio i na tri razlike, ali na pluvremenu je razmak bio minimalan.

Uporni borbeni gosti su u nastavku seriju iz prvog dijela produžili na 3:0 i poveli 16:15 u 34. minuti. Domaće favorite su nakon par izjednačenja Islamović i Marko Pikec opet odmaknuli na dva gola prednosti, u 41. je minuti bilo i 23:19. Nije ni to bila dovoljna garancija za mirnu završnicu jer je Rovinj, ciklički pronalazeći rješenja u napadu, opet stigao na prijeteća dva gola zaostatka kada je Bolanča u 50. minuti smanjio na 27:25. U preostalih desetak minuta nadmudrivanja na Zametu domaći dečki su se sve više nametali, Antonio Kezić je pet minuta do konca pogodio za umirujućih 30:26.

DUBOVAC GAZA       31

KOZALA       26

KARLOVAC – Utakmica 10. kola Prve lige rukometaša. jug Dubovac Gaza- Kozala 31:26 (11:14). ŠSD Mladost. Gledatelja 80. Suci: Luka Šipoš (Trnovec B.) i Zeko (Šenkovec).

DUBOVAC GAZA: Horvat, Kordić 9 (1), Belavić 2, Luketić, Marić, Vučić, Magdić, Balen 4, Hreljac, Prezelj, Plazibat 1, Štrucelj, Gvozdanović 9 (1), Cvitanović 4, Dujmić 2, Vučak.

KOZALA: Vuković, Mihelić 1, Đurić, Devčić 7, Kozina 1, Sušanj, Jovović, Rajič 10 (4), Brkljačić 2, Tadić, Franković 5, Vučković.

Isključenja: Dubovac Gaza 6, Kozala 8 minuta. Sedmerci: Dubovac Gaza 2 (2, Kozala 4 (4).

Rukometaši Kozale su doživjeli i deveti poraz, utješna činjenica za mladu ekipu trenera Tonija Brajkovića je što je na karlovačkom gostovanju odigrala svoje najbolje poluvrijeme, iako lišena pomoći prvog strijelca Antonija Tomaša. Ipak, Kozalčani su u nastavku posustali. Gosti su poveli 8:4, imali su i 23:20, korak, dva prednosti su imali do posljednjih devet minuta. Domaćini su ostvarili pristizanje, mlada riječka momčad ovog puta nije imala brzinu više.