Odgođeni susret

Žižić i Bender među najboljima u pobjedi Maccabija u Euroligi, zajedno ubacili 25 poena

Ante Žižić/Foto euroleague.net

Izraelski sastav je sav posao obavio već do poluvremena na koji se otišlo rezultatom 53-25. Na koncu treće dionice Macabbi je imao čak 35 koševa prednosti, no gosti su u zadnjoj četvrtini tek malo ublažili težak poraz.

TEL AVIV U odgođenom susretu 24. kola Eurolige košarkaši Maccabi Tel Aviva su pobijedili Himki sa 92-62 uz 13 koševa Ante Žižića i 12 koševa Dragana Bendera.

Domaćine su do pobjede predvodili Ante Žižić sa 13 koševa i sedam skokova, Scottie Wilbekin sa 13 koševa i pet skokova, te Dragan Bender sa 12 koševa i sedam skokova. U ruskoj ekipa najbolji učinak imao je Jordan Mickey postigavši 21 koš uz šest skokova, dok je Errick McCollum ubacio 17 koševa.

Obje ekipe su bez izgleda za plasman u TOP 8 Eurolige, Maccabi je na 13. mjestu sa 14 pobjeda i 19 poraza, dok je Himki posljednji sa samo četiri pobjede i 29 poraza. U posljednjem kolu Eurolige Maccabi gostuje kod Zenita, a Himki u Pireju kod Olympiakosa.

Uoči zadnjeg kola šest klubova je osiguralo nastavaka natjecanja (Barcelona, CSKA, Efes, Armani, Fenerbahče, Bayern), a još su dvije karte slobodne.