Prvi dvoboj

Zadar u prvoj utakmici finala prvenstva Hrvatske dominantno pobijedio neprepoznatljivi Split

Foto PIXSELL

Domaći su se odvojili na samom početku utakmice, sredinom druge četvrtine imali su velikih 30-9 te je dvoboj već tada bio praktički riješen.

ZADAR Košarkaši Zadra poveli su sa 1-0 u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u prvoj utakmici kao domaćini deklasirali Split sa 81-53 (17-7, 23-14, 21-13, 20-19).

Domaći su se odvojili na samom početku utakmice, sredinom druge četvrtine imali su velikih 30-9 te je dvoboj već tada bio praktički riješen. U drugom poluvremenu prednost Zadra rasla je i na više od 30 razlike da bi na kraju bilo konačnih 28.

Dominik Mavra sa 17 koševa te Chinanu Michael Onuaku sa 12 ubačaja i 10 skokova bili su najbolji u sastavu Zadra, dok je Blaž Mesiček postigao 14 poena za Split.

Prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede, a druga utakmica igrat će se također u Zadru u petak. Zadar je dosada dva puta bio prvak, 2005. i 2008. godine, dok je Split jednom bio prvak, 2003.