Premijer liga košarkaša

Zadar još jednom slavio protiv Šibenke, a Gorica protiv Sonika za polufinale doigravanja

Martin Junaković/Foto PIXSELL

Devet minuta prije kraja Šibenčani su smanjili zaostak na devet koševa (55-64), ali su Zadrani novom serijom 15-0 prelomili utakmicu.

ŠIBENIK Košarkaši Zadra pobijedili su Šibenku na Baldekinu sa 86-65 (26-22, 14-15, 24-16, 22-12) i s ukupnih 2-0 u pobjedama se plasirali u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske.

Šibenčani su samo jednom na utakmici bili u prednosti, na sredini druge četvrtine, a poluvrijeme su dočekali sa zadovoljavajućih tri koša zaostatka za favoriziranim gostima. No, Zadar je već u trećoj četvrtini serijom 15-0 došao do prednosti od 21 koša (62-41).

Zadar će u polufinalu igrati protiv Gorice koja je s 2-0 svladala Sonik Puntamiku, u drugoj utakmici četvrtfinala u zadarskim Jazinama slavila je sa 56-54 (13-8, 12-17, 15-10, 16-19).

U izjednačenoj utakmici s malim brojem ubačaja, gosti iz Velike Gorice su veći dio dvoboja imali prednost, a kad je ona narasla do 10 koševa (52-42) u 36. minuti, činilo se da momčad Josipa Sesara ima zajamčen prolaz u polufinale.

No, košem Runjića te tricama Vladovića i Petanija, Sonik Puntamika je za manje od dvije minute došla na samo dva koša zaostatka. Goričani su do kraja utakmice pogodili tek tri od šest slobodnih bacanja i domaća momčad je 10 sekundi prije kraja dobila priliku za pobjedu. Puntamika je dobro izradila poziciju za Sandra Rašića, ali je njegov šut za tricu bio neprecizan pa je ostalo 56-54.