Premijer liga

Uvjerljiv poraz AO Škrljeva nakon samoizolacije, Velikogoričani s 15 trica rasparali mrežice

Davor Petrović

POGODIO SVIH DEVET ŠUTEVA IZ IGRE I IZGUBIO SEDAM LOPTI - Arkim Robertson/Foto D. ŠKOMRLJ

Gorica je pogodila 15 trica iz 31 pokušaja. I nije joj padalo na pamet micanje noge s gasa, Najveću prednost, od 38 poena, domaća momčad stekla je u 39. minuti (109:71)

VELIKA GORICA Početak utakmice bio je, blago rečeno, čudan. Arkim Martin Robertson je poentirao ispod koša, a Ivan Majcunić odmah je uzvratio tricom, s time da se sve to odigralo u prvih trideset sekundi. Nakon toga nitko nije mogao poslati loptu kroz obruč do 4. minute, kada je Lovro Mazalin bio precizan s vrha reketa.

Gorica – Adria Oil Škrljevo 111:73

Zaostali susret 8. kola Premijer lige: Gorica – Adria Oil Škrljevo 111:73 (24:20, 25:18, 37:20, 25:15). Gradska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Josip Jurčević (Split), Bojan Kruljac i Jelena Tomić (Zagreb).

GORICA: I. Majcunić 16 (2-2), Kalajžić 10 (2-2), Mašić 8, Savić 3, Batur 6, Mazalin 14 (1-1), Uljarević 5, Kovačević
3, Ljubičić 13 (3-3), H. Majcunić 4, Baković 24 (4-6), Kapusta 5 (2-2).
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 6, Bosnakis, Jelenković 9 (1-1), Vucić, Gunjina 13, Barnjak 14 (2-5), Robertson 23 (5-8), Kostić (0-2), Rajčić, Vrgoč 4 (1-2), Bjelanović 4 (2-2), Cvitković.

Trice: Gorica 15-31 (I. Majcunić 4, Batur, Mašić i Baković 2, Kapusta, Kovačević, Savić, Uljarević i Mazalin 1), Adria Oil Škrljevo 4-21 (Barnjak 2, Gunjina i Vrgoč 1).

Tu je Gorica polako počela hvatati radnu temperaturu i stvarati prednost. Preciznije, domaća momčad je u iduće dvije minute otišla na deset razlike (14:4), a ubrzo je uhvatila i poen više (21:10). U tim trenucima situacija nije izgledala dobro za Adria Oil Škrljevo, ali to se ipak promijenilo do završetka prve četvrtine, koju su domaći zaključila sa samo četiri poena viška (24:20).

Dalekometna paljba

Gosti su držali rezultatski priključak na početku druge dionice, a Gorica je u 14. minuti opet stigla na deset razlike (36:26). Tome su kumovali trica Marka Bakovića i polaganje Mate Kalajžića, na asistenciju Maja Kovačevića, koji je ukrao loptu Toniju Jelenkoviću. Ovoga puta Adria Oil Škrljevo nije uspjelo prepoloviti zaostatak do završetka četvrtine. Štoviše, Gorica je na veliki odmor otišla s jedanaest poena viška (49:38).

U tih početnih dvadeset minuta presudna bila dalekometna paljba. Naime, Gorica je u prvom poluvremenu ispucala osamnaest lopti za tricu, a od toga ih je devet rasparalo mrežicu. Bilo je to impozantnih pedeset posto šuta za tricu. S druge strane, Adria Oil Škrljevo je s iste distance imalo šesnaest šuteva i samo tri ubačaja.

Stotka

Nastavak je donio vrlo sličan razvoj događaja. Velikogoričani pogodili svih pet šuteva za tri poena, a gosti su se i dalje mučili. Tako je već u 25. minuti trica Ivana Majcunića Gorici donijela ogromna 22 poena viška (69:47). U tim trenucima je postalo savršeno jasno da će Adria Oil Škrljevo iz Turopolja otići poraženo. Jedino otvoreno pitanje predstavljao je konačni rezultat, odnosno razmjer potopa gostiju.

Na kraju treće četvrtine trica Ante Mašića Gorici je donijela 28 poena viška, što je u tom trenutku bila najveća prednost na utakmici (86:58). Nešto kasnije, u 34. minuti, Baković je poentirao za okruglih trideset razlike (93:63). Stotku je, pak, probio Mašićev ubačaj na tri minute i jedanaest sekundi prije kraja (101:69). Jednostavno, Gorici nije padalo na pamet micanje noge s gasa, a najveću prednost, od 38 poena, stekla je u 39. minuti (109:71).