Košarka

Mike James za povijest Eurolige, Hezonja solidan u porazu Reala

Sergio Sanz/Euroleague

U 28. kolu košarkaške Eurolige madridski Real je upisao tek šesti poraz, kao gosti su bolji bili igrači turskog Fenerbahčea koji su slavili 89-79.

Cijelu utakmicu gosti su vodili te su stalno odbijali nalete Reala koji nije uspio upisati 23. pobjedu u sezoni. Tursku su momčad do velike gostujuće pobjede vodili Nigel Hayes-Davis koji je uz 17 poena imao i 12 skokova te Nick Calathes koji je uz 12 poena ostvario po šest asistencija i skokova.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja za Real je odigrao 30 minuta te je postigao 13 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 5-8, za tri 0-2 te s linije slobodnih bacanja 3-3. Najviše je kod Reala ubacio Sergio Llull, 17 poena.

U ovom kolu Barcelona je bila uspješna te je u gostima svladala Valenciju 88-78. Najbolji su u redovima Katalonaca bili Jan Vesely s 21 poenom te Nikola Kalinić koji je uz 13 koševa dodao četiri asistencije i pet skokova.

Zvijezda večeri bio je Mike James čiji je Monaco svladao Crvenu zvezdu na domaćem parketu 98-80. U tom je susretu James postigao 20 poena te je postao najbolji strijelac u povijesti Eurolige. James je na tom susretu s vrha svrgnuo legendarnog grčkog igrača Vassilisa Spanoulisa. Trenutačno je James prvi s 4.464 poena, dok je sada drugi Spanoulis s 4.455 koševa.

Olympiakos je kao domaćin bio bolji od Virtusa iz Bologne sa 74-69, a u gostujućem sastavu je 14 minuta odigrao hrvatski centar Ante Žižić. Ubacio je četiri poena uz dva skoka i jednu izgubljenu loptu. Iz igre je gađao 2-2.

Anadolu Efes je pred svojim navijačima bio uvjerljiv te je pobijedio Bayern 109-86 uz 28 poena Shane Larkina te 21 poen Willa Clyburna.

Na ljestvici je vodeći madridski Real s omjerom 22-6. Barcelona sada ima 19-9, a Monaco 18 pobjeda i deset poraza. Na omjeru 17-11 su trenutačno Fenerbahce, Olympiakos i Virtus Bologna.