Premijer liga

Košarkaši AO Škrljeva blijedim pristupom ostali na “minus 32” u Dubravi, Zelene razbila momčad koja se bori za ostanak

Katarina Blažević

Josip Barnjak/Foto: M. LEVAK

Škrljevčanima ovaj poraz ne bi trebao napraviti previše problema u borbi za prvo mjesto Lige za ostanak, ali sramotni pristup u Zagrebu više si ne bi smjeli dopustiti

RIJEKA Susret 7. kola HT Premijer lige za ostanak: Furnir – Adria Oil Škrljevo 95:63 (30:24, 24:9, 19:11, 22:19). SD Dubrava. Gledatelja: 100. Suci: Mikulić (Osijek), Terlević i Đuraki (Pula).

FURNIR: Vidović 25 (1-3), Krajina 6 (2-2), Samac 7 (0-5), Collins 2, Mandalinić 21 (1-1), Tišma, Nazor 3, Kumanović 2, Bjelanović 12 (2-3), Rađa 3 (1-1), Karahodžić 6, Kos 8 (1-1).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 7 (1-1), Barnjak 16, Rajčić 2, Zovko 10 (2-3), Vrgoč 2, Stojanović 2, Vucić 11 (1-1), Kostić, Krešević, Šajin 8 (4-5), Ćošić 5 (1-2).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva uvjerljivo su poraženi na gostovanju kod Furnira, koji se sa Sonikom i Vrijednosnicama bori za ostanak u ligi. Škrljevčanima ovaj poraz ne bi trebao napraviti previše problema u borbi za prvo mjesto Lige za ostanak, ali sramotni pristup i blijedu igru u Zagrebu si više ne bi smjeli dopustiti.

Zeleni su bili favoriti uoči susreta s Furnirom, koji ih je zadnji put porazio još u listopadu 2019. godine, a u susret u Dubravi ušli su bez imalo borbenosti i želje za pobjedom. Domaćin je, s druge strane, briljirao kako u napadačkom, tako i obrambenom dijelu.

Furnir je u prvom poluvremenu imao fantastičnih 75 posto šuta iz igre, dok su gosti u tom dijelu utakmice limitirani na 40 posto. Momčad trenera Damira Rajkovića još se dobro i držala u prvoj četvrtini, prvih pet minuta utakmica je bila u egalu, dok su se potom domaći odvojili sa serijom 8:0 Mandalinića (18:12).

Šest poena prednosti zadržali su do kraja prve dionice igre, dok su se u drugoj dodatno odvojili serijom 15:0 (47:26). Škrljevo je tonulo sve više tijekom druge četvrtine, u kojoj su zabili tek devet poena, a trener Rajković svoje igrače nije uspio dignuti niti tijekom odmora. Furnir je u trećoj četvrtini nakon tri minute došao do tada najvećih 29 poena razlike (64:35). Domaći su držali visoko vodstvo i u finišu tricama Bjelanovića i Kosa uzeli vrijednu pobjedu s “plus 32” na semaforu.