alpe adria kup

Kobna posljednja četvrtina: Škrljevčani opet poraženi od Slunete, ispali iz Alpe Adria kupa

Luka Medak

Toni Jelenković/Foto: Vigo Mavrović

Iako su Škrljevčani bili u zaostatku cijelu utakmicu, Česi su im "presudili" tek u posljednjoj četvrtini, u koju su ušli nevjerojatnom serijom 15:0, a u kojoj su Zeleni prvi koš zabili tek nakon šest minuta igre

RIJEKA Utakmica 6. kola Alpe Adria kupa, skupina D: Sluneta – Adria Oil Škrljevo 81:60 (20:11, 19:22, 17:17, 25:10). Dvorana Sportcentrum, Usti na Labi. Suci: M. Mangala, T. Doušek, U. Eduard.

SLUNETA: Švejcar 12, Johnson 8 (1-2), Autrey 7 (2-2), Pecka 14, Alston 8 (2-2), Bohuslav 9, Haiblik 2 (2-2), Fait 18 (7-8), Weisner, Kalovsky 3.
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 10 (1-1), Vucić 7, Barnjak 14 (5-9), Rajčić 2 (2-2), Vrgoč 8 (2-2), Stojanović 8 (1-2), Ćošić 2, Hortman 7 (1-1), Šajin 2.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva i drugi su put poraženi od Slunete, čime su ostali i bez teoretske šanse da nastave natjecanje u Alpe Adria kupu.

Iako su Škrljevčani bili u zaostatku cijelu utakmicu, Česi su im “presudili” tek u posljednjoj četvrtini, u koju su ušli nevjerojatnom serijom 15:0, a u kojoj su Zeleni prvi koš zabili tek nakon šest minuta igre.

Domaći su vodili od samog početka, ali Škrljevčani su držali uglavnom jednoznamenkasti zaostatak do posljednjeg perioda. Momčad Damira Rajkovića opet su uništile trice domaćih, ali i činjenica da je Josip Barnjak već nakon prvih osam minuta skupio četiri prekršaja te propustio gotovo cijelo prvo poluvrijeme. (L. M.)