HT PREMIJER LIGA

Jelenković i Marinelli u posljednjoj četvrtini slomili Goricu za petu ligašku pobjedu Adria Oil Škrljeva

Luka Medak

Toni Jelenković/Foto: M. LEVAK

U posljednjoj četvrtini u koju se ušlo egalom stvar u svoje ruke preuzeli su Toni Jelenković, koji je zabio nekoliko vrlo teških trica, te Paolo Marinelli, koji je sedam od svojih 10 poena upisao upravo u tom periodu.

VELIKA GORICA Utakmica 7. kola HT Premijer lige: Gorica – Adria Oil Škrljevo 78:84 (17:19, 21:18, 17:18, 23:29). Gradska sportska dvorana Gorica. Suci: Vovk, Vulić, Rogić.

GORICA: Kalajžić 12 (2-3), Cinac 3 (1-2), Majić 6 (1-2), Baković 18 (2-3), Konjević, Uljarević 10, Mašić 10 (4-4), Savić 5 (2-3), Miloloža, Sokol, Cvitković 6 (4-6), Kapusta 8 (1-2).
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 8, Jelenković 22 (6-7), Barnjak 21, Rajčić 5 (2-2), Vrgoč 8 (1-2), Stojanović, Hortman 8, Vucić, Kostić, Marinelli 10, Šajin 2.

U vrlo izjednačenoj utakmici košarkaši Adria Oil Škrljeva uspjeli su pobijediti Goricu na njihovom terenu te tako upisati i svoju petu pobjedu sezone. U posljednjoj četvrtini u koju se ušlo egalom stvar u svoje ruke preuzeli su Toni Jelenković, koji je zabio nekoliko vrlo teških trica, te Paolo Marinelli, koji je sedam od svojih 10 poena upisao upravo u tom periodu.

Škrljevčani su odlično ušli u utakmicu i već nakon pet minuta imali dvoznamenkasto vodstvo (2:12). Pri vodstvu 5:19 domaćini su napravili nevjerojatnu seriju 12:0 te u drugu četvrtinu ušli samo s dva poena minusa.

Tu seriju su produžili i u sljedećoj četvrtini na 17 koševa bez odgovora Škrljeva, sve do trice Adwaya za 22:21. U dosta izjednačenoj dionici probleme je Zelenima stvarao Cvitković u reketu, no na sreću imali su odgovor na drugoj strani te su na odmor otišli sa samo pola koša zaostatka (38:37).

U trećoj dionici momčadi su izmjenjivale poene i niti jedna se nije uspjela odvojiti na više od četiri poena prednosti, da bi završila s 55:55. U odlučujućih 10 minuta Škrljevčan su predvođeni Jelenkovićem i Marinellijem napravili seriju 2:13 i stvorili prednost koju do kraja nisu izgubili.