Pripreme

Hrvatski košarkaši u Pardubicama poraženi od domaćina turnira, Jaleen Smith najefikasniji u redovima Hrvatske

Mario Hezonja/Foto F.A.BOBO

PARDUBICE Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u pripremnoj je prijateljskoj utakmici pred nastup na EuroBasketu izgubila u Pardubicama od domaćina Češke sa 83-95 (27-21, 16-18, 16-29, 24-27).

Bila je to druga utakmica Hrvatske u dva dana, nakon 98-68 pobjede protiv Bugarske u subotu.

Izabranici Damira Mulaomerovića bili su u prednosti većim dijelom prvog poluvremena, a 2:20 minuta prije kraja treće četvrtine još je bilo neodlučeno 57-57. No, Češka je do kraja treće dionice napravila seriju 11-2, a u prvoj polovici četvrte dionice izgradila i pednost od 17 pogodaka “viška” (81-64).

Jaleen Smith sa 21 i Mario Hezonja sa 15 koševa bili su najefikasniji u sastavu Hrvatske, dok su Martin Peterka sa 18 i Jaromir Bohačik sa 15 ubačaja predvodili Češku.

Hrvatska će odigrati još dvije pripremne utakmice, protiv Mađarske u Opatiji 18. kolovoza te protiv Slovenije u Celju 20. kolovoza.

Slijede dvije utakmice u pretkvalifikacijama za EuroBasket 2025., Hrvatska će 25. kolovoza gostovati u Poljskoj, dok će tri dana kasnije ugostiti Švicarsku.

Na EuroBasketu Hrvatska je u prvom krugu svrstana u skupinu C koja će se igrati u Milanu, a suparnici će joj biti redom: Grčka 2. rujna (17 sati), Velika Britanija 3. rujna (14.15 sati), Estonija 5. rujna (14.15 sati), Italija 6. rujna (21 sat) i Ukrajina 8. rujna (14.15 sati). Prve četiri reprezentacije iz skupine plasirat će se u osminu finala.