Četvrta NS Rijeka

Fumić i Žarić potopili Klanjce na Kantridi, Ahmad Sharbini donio pobjedu Omišlju

Oskar Valenčić, P. N.

NEZAUSTAVLJIV - Florian Fumić/Foto M. LEVAK

Završnica je bila vatrena. Jerbić je iz "slobodnjaka" nabacio loptu pred vrata, a Borna Dujmovič čelom loptu skrenuo u lijevi donji kut - 3:2. No, u 86. minuti sve dileme riješio je Žarić.

RIJEKA Susret 2. kola Četvrte lige NS Rijeka: Lokomotiva – Klana 4:2 (1:1). Stadion Kantrida. Gledatelja 100. Sudac: Blaškić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Fumić (17′), 1:1 Džaja (28′), 2:1 Žarić (68′), 3:1 Kovač Birkaš (71′), 3:2 Dujmović (82′), 4:2 Žarić (86′). Žuti kartoni: Hasičić, Fumić (Lokomotiva), Corallini i Jerbić (Klana). Crveni karton: Medvedić (90’+5′, Klana).

LOKOMOTIVA: Jurišić, Smiljanić, Ferenčić (od 89′ Babić), Stojković, Poštić (od 79′ Konić), Kružić (od 46′ Krmpotić), Žarić, Sablić (od 60′ Kovač Birkaš), Hasičić (od 64′ Popović), Erceg, Fumić.

KLANA: Raspor, Medvedić, Džaja (od 46′ Tešić), Dujmović, Jukičić, Lazarević, Sviličić (od 46′ Laginja), Juničić, Corallini, Milković (od 64′ Šnajdar), Jerbić.

Foto galerija: Četvrta NS Rijeka: Lokomotiva - Klana Foto: Mateo Levak

Florian Fumić i Željko Žarić potopili su Klanjce. Fumić je postigao prvi pogodak i asistirao za dva gola, dok je Žarić bio dvostruki strijelac.

U 15. minuti izglednu priliku imali su domaćini, Žarić je izbio je sam pred golmana Dina Raspora, koji je spasio vrata skrativši kut. Minutu kasnije Juničić je pogurao u šansu Sviličića, koji se namjestio i silovito tukao, prebacivši vrata.

U 17. minuti Florian Fumić uletio je u kazneni prostor, dobro se gradeći, a kada je došao na sedam, osam metara, šutirao je iskosa i poluvisokim udarcem pogodio bliži kut – 1:0.

Gosti su izjednačili u 28. minuti. Juničić je gurnuo loptu do Lazarevića, koji je sjajno proigrao Džaju. Ovaj je iz okreta prizemnim udarcem zatresao mrežu uz desnu vratnicu – 1:1. U 40. minuti kombinacija Juninića, Jerbiča i Sviličića, koji je udarcem s ruba kaznenog prostora uzdrmao prečku.

Poslije proboja po desnom boku Krmpotić je gurnuo loptu Žariću, koji je silovitim udarcem s ruba kaznenog prostora zatresao gornji kut na suprotnom strani gola Raspora – 2:1. Prekrasan pogodak… Domaći su u 71. minuti povećali prednost. Fumić je s lijevoga boka nabacio loptu na drugu stranu, a Kovač Borkaš oštrim udarcem zatresao mreži – 3:1.

Završnica je bila vatrena. Jerbić je iz “slobodnjaka” nabacio loptu pred vrata, a Borna Dujmovič čelom loptu skrenuo u lijevi donji kut – 3:2. No, u 86. minuti sve dileme riješio je Žarić. Domaći napadači prošetali su se kroz prorijeđene obrambene redove gostiju, Fumić je opet asistirao, ovoga puta Žariću, koji je prizemnim udarcem postigao svoj drugi pogodak – 4:2.

GOSPIĆ 91 – BORAC 1:2

GOSPIĆ – Stadion Balinovac. Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa). Strijelci: 1:0 Bulum (16′), 1:1 J. Nemetz (43′), 1:2 Dukađin (60′).

GOSPIĆ 91: Petrlić, Župan, Došen, Grivičić, Lovrić, Hećimović, R. Starčević, Bulum, Radošević, I. Starčević (od 82′ Špoljarić), Quni (od 64′ Jelača).

BORAC: Ravlić, Jagić (od 64′ Karleuša), Matijević, Magaš (od 46′ Žeželić), Ivančić, Dukađin (od 90’+2′ Rusich), J. Nemetz, Štemberger, Grdinić, Mance, N. Nemetz.

OŠK OMIŠALJ – MLADOST 2:1

OMIŠALJ – Igralište Pušća. Sudac: Zoran Janković (Viškovo). Strijelci: 0:1 Halilović (2′), 1:1 Ah. Sharbini (70′), 2:1 Ah. Sharbini (87′). Žuti kartoni: Hadžiomerović (OŠK Omišalj), Subanović (Mladost Fažana).

OŠK OMIŠALJ: Avdić, Sudan (od 46′ Ah. Sharbini), Vidović, Kovačić, Kuljanac (od 84′ Valić, od 90’+2′ Paro-Vidolin), Hadžiomerović, Begaj (od 46′ Škoda), Dajdžić, Šimunović (od 66′ Mihalović), Conjar, An. Sharbini.

MLADOST: Petrović, Marijanović, Belcher, Ristić, Lazendić, Valčić (od 66′ Kostešić), Halilović (od 86′ Tufekčić), Jay (od 75′ Stojanović), Funčić, Butković, Subanović.

KRALJEVICA – NOVALJA 4:0

KRALJEVICA – Igralište Milan Ružić-Minta. Sudac: Miran Maržić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Pičuljan (19′), 2:0 Franko (27′), 3:0 Rubčić (50′), 4:0 Pičuljan (77′). Žuti kartoni: Paljokaj (Kraljevica), Vukorepa (Novalja).

KRALJEVICA: Bilen, Depeder, Kocijan, Mohorić, Marković, B. Znamenaček, F. Znamenaček (od 78′ Šupraha), Franko (od 78′ Pravdica), Sotošek (od 67′ Paljokaj), Rubčić (od 60′ Tarle), Pičuljan.

NOVALJA: Pedić, K. Šuljić (od 75′ L. Šuljić), Mi. Dabo, Denona (od 75′ Bogdanović), Jurac, Škoda (od 75′ Ma. Dabo), Kustić, Badurina (od 46′ Šupraha), Kapitanović, Dodevski, Guščić (od 52′ Vukorepa).