KVALIFIKACIJSKI TURNIR ZA OI

“Barakude” bez problema svladale Gruziju, u polufinalu ih čeka dobro poznati protivnik

Foto Vedran Karuza

Hrvatska je bez problema uplivala u polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre u Rotterdamu, gdje je u četvrtfinalu nakon početnog zagrijavanja totalno nadigrala Gruziju i u obrani i u napadu te pobijedila čak 15:6.

RIJEKA Četvrtfinalna utakmica kvalifikacija vaterpolista za Olimpijske igre Hrvatska – Gruzija 15:6 (3:2, 6:1,2:1,4:2) . Plivalište u Rotterdamu. Suci: Margeta (Slovenija), Turkann (Turska).

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 3 (1), Lončar 3, Joković 2, Bukić 4 (1), Vukičević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 1, Burić, Garcia 1, Popadić.
GRUZIJA: Ramadze, Kavtradze, Dadvani, Imnaišvili, Bitadze, Jelača, Jakaia, Shushiasahvili 2, Elez 2, Magrakvelidze 1,Baraldi, Vapenski 1, Shubladze.

Igrač više: Hrvatska 8 (4), Gruzija 10 (3). Peterci: Hrvatska 2 (2), Gruzija 0.

Poslije više od šest minuta igre u nervoznom početku Hrvatska je bila rezultatski podređena da bi ljevica Javiera Garcije donijela ravnotežu, a onda je poslije driblinga Lorena Fatovića Luka Lončar u finišu četvrtine donio prevagu na hrvatsku stranu, 3:2.

To je samo uvod u hrvatsko odvajanje u nastavku, serija momčadi izbornika Ivice Tucaka se proširila odjednom na 5:0, Luka Bukić, Ante Vukičević, Fatović, Lončar i suigrači su prorešetali gruzijsku obranu i vodstvo je postalo skoro pa nedostižno, 7:2.

U novim hrvatskim zaveslajima prema polufinalu Lončar je dodatno odmaknuo svoju momčad, tih 9:3 na poluvremenu je puno govorilo o odnosu snaga u vodi. Malo prije posljednjeg odmora poslije bombe Bukića već je bilo čak 11:4, što je u biti bio znak Hrvatskoj da je obavila posao puno prije kraja utakmice i da može polako uvlačiti vesla.

Hrvatska se sutra u polufinalu sastaje s Crnom Gorom, koja je bila bolja od Nizozemske, a okršaj će započeti u 18 sati.