Foto: TZ Viškovo
Tijekom dvosatne akcije prikupljeno je više od 30 kubičnih metara otpada na brojnim lokacijama, uključujući okoliš Osnovne škole „Sveti Matej“ i školskog igrališta
povezane vijesti
VIŠKOVO Sunčano subotnje prijepodne u Viškovu i ove je godine proteklo u znaku zajedništva, solidarnosti i brige za okoliš kroz akciju Zelena čistka koju su i ove godine organizirali Turistička zajednica općine Viškovo i Općina Viškovo.
Vrijedni sudionici okupili su se u 9 sati na parkiralištu Milihovo odakle su krenuli u akciju čišćenja s jasnim ciljem očuvanja prirode, poticanja odgovornog odnosa prema okolišu te stvaranja zelenije i kvalitetnije budućnosti za sve.

Foto TZ Viškovo
Tijekom dvosatne akcije prikupljeno je više od 30 kubičnih metara otpada na brojnim lokacijama, uključujući okoliš Osnovne škole „Sveti Matej“ i školskog igrališta, kalić Lučići u Saršonima, Donji Jugi, više lokacija na Marinićima, Dovičići, područje prema Studeni.
Akciji su se pridružili brojni sudionici, djelatnici općinske uprave i Turističke zajednice, učenici i djelatnici Osnovne škole „Sveti Matej“, Komunalno društvo Viškovo, Javna ustanova u kulturi Kuća halubajskega zvončara, Mjesni odbori Viškovo, Marinići i Saršoni – Mladenići, Pikado klub Nevera te volonteri – mještani općine Viškovo. Poseban doprinos dala je i KD Čistoća, koja je čistila viškovsku zaobilaznicu.
Kako navode iz Turističke zajednice općine Viškovo, koji su uz Općinu Viškovo svim sudionicima zahvalili na odazivu, uloženom trudu i pozitivnoj energiji, ova inicijativa još je jednom potvrdila koliko se zajedničkim snagama može učiniti za očuvanje okoliša i podizanje kvalitete života u lokalnoj zajednici.

Foto TZ Viškovo

Foto TZ Viškovo

Foto TZ Viškovo

Foto TZ Viškovo