"Zdrave veze"

Na konferenciji “Cjelovita seksualna edukacija u školama” predstavljaju rezultate važnog riječkog projekta

Portal Novi list

Na konferenciji će se podijeliti rezultati istraživanja koje su provele udruge o tome što o seksualnoj edukaciji u školama misle učenici, roditelji i školsko osoblje



Konferencija “Cjelovita seksualna edukacija u školama” održat će se u Rijeci (RiHuB, Ul. Ivana Grohovca 1/a) u srijedu, 15. studenog s početkom u 11 sati.


Konferenciju organiziraju Lezbijska organizacija Rijeka „LORI“, Udruga za ljudska prava i građansku participaciju PaRiter, SOS Rijeka – centar za nenasilje i ljudska prava i Udruga „Delta” u okviru projekta “Zdrave veze”.


Cilj konferencije je predstaviti rezultate projekta Zdrave veze te okupiti relevantne dionike iz različitih sektora s ciljem umrežavanja i mapiranja područja suradnje u domeni osiguranja cjelovite seksualne edukacije (CSE) u školama.




Udruge stoga pozivaju odgojno obrazovne djelatnike i djelatnice u osnovnim i srednjim školama, udruge, roditelje, predstavnike i predstavnice gradova i županija te sve ostale zainteresirane da se pridruže u raspravi o uvođenju kvalitetne seksualne edukacije u osnovne i srednje škole.


Na konferenciji će se podijeliti rezultati istraživanja koje su provele udruge o tome što o seksualnoj edukaciji u školama misle učenici, roditelji i školsko osoblje, a predstaviti će se i primjeri dobre prakse iz Norveške. Konferencija je zamišljena i kao prostor za suradnju, povezivanje i razmjenu iskustava o postojećim praksama u provedbi CSE.


Ovdje možete pronaći program konferencije.


Konferencija će se održati kao dio projekta „Zdrave veze“ kojeg provode Udruga za ljudska prava i građansku participaciju PaRiter, Lezbijska organizacija Rijeka “LORI”, SOS Rijeka – centar za nenasilje i ljudska prava i Udruga Delta.


Partneri na projektu su i jedinice lokalne i regionalne samouprave, i to Grad Rijeka i Varaždinska županija, dok su Primorsko-goranska županija i Sisačko-moslavačka županija suradnički partneri. Projekt je podržan s 90.000,00 € kroz Fond za aktivno građanstvo, sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova.