Snimila Ana Križanec
Skupine Riječana došle su podržati performans kojim su plesne skupine prezentirale spoj modernog, suvremenog i klasičnog plesa
povezane vijesti
- FOTO Zajedno u ratu, zajedno u miru: u središtu Rijeke održan veliki mimohod hrvatskih branitelja
- Učenici OŠ Viktora Cara Emina Lovran i Učeničkog doma Lovran pobjednici županijskog natjecanja mladih čuvara okoliša
- Nastavljen festival Porto Etno: Ples i pjesma, mirisi i okusi svijeta u samom srcu Rijeke
Na riječkom Korzu ispred Gradske vijećnice obilježen je Svjetski dan plesa. Program je otvoren plesnom točkom prvih riječkih mažoretkinja, nakon kojih su se nastavile nizati mlađe skupine i udruga Ri Dance.
Skupine Riječana došle su podržati performans kojim su plesne skupine prezentirale spoj modernog, suvremenog i klasičnog plesa. Još od 29. travnja 1982. godine obilježava se Svjetski dan plesa, čija je osnovna ideja podsjećanje javnosti na ples kao umjetnički oblik izražavanja te uživanje u njegovoj univerzalnosti koja prevladava sve političke, kulturne i etičke prepreke. Taj datum ujedno je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea.
Prve riječke mažoretkinje osnovane su 1995.godine te su jedan od najstarijih mažoret timova u Republici Hrvatskoj.
Ri Dance osnovan je kao plesna sekcija pri Domu mladih 1997. godine. Osnovni cilj današnje Udruge je razvoj plesa i plesne kulture te poticanje mašte i kreativnog stvaralaštva djece i mladih.








