David Čapanda i Leeloo Han Vukelja ostvarili najveći uspjeh na Opatija Openu

Marina Kirigin

Foto Mateo Levak

Okupilo se 187 stolnotenisača iz Norveške, Italije, Slovenije, Srbije i Hrvatske.

Šesto izdanje “Opatija Opena”, stolnoteniskog turnira za djecu i rekreativce što se protekla dva dana održavao u opatijskoj sportskoj dvorani “Marino Cvetković”, privuklo je 187 igrača iz Norveške, Italije, Slovenije, Srbije i Hrvatske.

Najveći uspjeh ostvarili su David Čapanda (Selenča, Srbija) koji je slavio u dvije uzrasne kategorije, onoj mlađih kadeta i kadeta, i Leeloo Han Vukelja (Aquastil, Duga Resa) koja je pobjedu odnijela u kategoriji kadetkinja i juniorki.

Pobjednik u juniorskoj muškoj kategoriji bio je Talijan Mattia Couluvaris, a u kategoriji mlađih kadetkinja Viktorija Oslaković (Jaska, Jastrebarsko).

Na pobjedničko postolje u kategoriji najmlađih kadeta popeo se Marko Brumnjak (STK Opatija 08), a u konkurenciji najmlađih kadetkinja slavila je Karla Ivčić (Sveti Jakov, Jadranovo).

U sklopu dvodnevnog turnira u organizaciji STK Opatija 08 održao se natjecanje i za rekreativce.

Milutin Glavaški (Bečej, Srbija) bio je najbolji među rekreativcima do 59 godina, a Andrija Bertone (Kukuljanovo) u kategoriji starijih od 59 godina.