U obrazloženju nagrade za predstavu u cjelini za ‘Smrt u Dubrovniku’ navodi se kako je asketska posvećenost pronalaženju informacija o mučnoj temi opsade Dubrovnika rezultiralo rijetko viđenim kazališnim remek djelom. “Predstava je to u kojoj su svi suradnici potpuno beskompromisni i izloženi, ranjivi i ranjeni, laka meta za još jedno preispitivanje povijesti koje je zbog osjetljivosti moglo završiti podjelama i gorčinom”, stoji u obrazloženju.


Dramaturginja predstave ‘Smrt u Dubrovniku’ Anja Pletikosa rekla je da je iznenađena nagradom, ali i otvaranjem festivalske institucije prema nezavisnoj sceni i autorskim projektima, što se događa dugi niz godina, što je veseli.




Nagradu za suvremeni dramski tekst dramske predstave dobio je Tomislav Zajec za dramu ‘Nestajanje’ u izvedbi HNK Zagreb, a nagradu za režiju Goran Golovko za predstavu ‘Nije pas beštija’ GKL-a Split.


Nagrada za glumačko ostvarenje, za žensku ulogu, dodijeljena je Aniti Matić Delić za ulogu u predstavi ‘Kućica za pse’ u produkciji Arterarija, a za mušku ulogu Matiji Čigiru za ulogu u predstavi ‘Jimmy Ćorak’ u koprodukciji Umjetničke organizacije Punctum, Dubrovačkih ljetnih igara, KućeKlajn i Kunstteatra.


Marini Vujčić je uručena nagrada za dramatizaciju/adaptaciju u predstavi ‘Nije pas beštija’ GKL Split prema motivima Pasjih noveleta Miljenka Smoje, Anji Pletikosi je predana nagrada za dramaturgiju predstave ‘Smrt u Dubrovniku’, a nagrada za umjetničko ostvarenje dodijelila se autorima i izvođačima glazbe u predstavi ‘Sokol ga nije volio’ HNK Osijek.


Posljednja nagrada i to žirija čitatelja Slobodne Dalmacije za najbolje glumačko ostvarenje je pripala Nini Violić za ulogu Klitemnestre u predstavi ‘Čekajući Oresta’.


Zadnjega dana festivala publika je izvan konkurencije gledala predstavu “Kraj svijeta u tri čina” u izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih, Festivala Borštnikovo srečanje – SNG-a Maribor i Beogradskog dramskog pozorišta.


Tijekom Festivala je održano više od 60 događanja, dok je u konkurenciji za nagrade Marul bilo izvedeno 12 predstava.


Na 35. Marulićevim danima su uz predstave održana predavanja, diskusije, recitacije, radionice, predstave za djecu, okrugli stolovi, međunarodni skup, predstavljanja je knjiga, te su održani razgovori, edukativna šetnja po gradu i misa.