
Gaia Costa / Foto Screenshot
povezane vijesti
- Recidivist u činjenju najtežih prometnih prekršaja sa neregistriranim autom naletio na drugi automobil
- Stari znanac policije izazvao prometnu nesreću. Vozačka mu ukinuta zbog prikupljena 23 negativna prekršajna boda
- Motociklist teško stradao u Opatiji. Automobilom se uključivao u promet pa udario u motocikl
Supruga izvršnog direktora Lufthanse Carstena Spohra izjavila je u petak da je “na potpunom raspolaganju” talijanskim pravosudnim vlastima nakon smrti 24-godišnje žene koju je udarila vozilom na Sardiniji.
Lokalni mediji izvještavaju da je Vivian Spohr bila za volanom SUV-a BMW X5 koji se u utorak sudario s pješakinjom na pješačkom prijelazu u primorskom ljetovalištu Porto Cervo. Gaia Costa, 24, iz Tempio Pausanie, u regiji Gallura na sjeveru Sardinije, umrla je od teških ozljeda glave na mjestu događaja, prema izvješćima.
Nije se zaustavila
Italien News, pozivajući se na istražitelje, izvijestio je da se Spohr nije zaustavila, već je nastavila dalje voziti, kasnije se opravdavala da nije shvatila što se dogodilo, ali su prolaznici privukli njezinu pažnju i zaustavila se.
Zatim se srušila i pala u nesvijest. Testovi na alkohol i droge bili su negativni. Vlasti istražuju je li Spohr možda bila ometena svojim mobitelom dok je vozila, izvijestio je Italien News.
U izjavi koju je u petak izdao njezin talijanski odvjetnik, 51-godišnja njemačka poslovna žena izrazila je “zaprepaštenje i duboku tugu zbog ove teške nesreće koja je uništila obitelj, grad Tempio i cijelu zajednicu Gallura”.
Tuga slomljene obitelji
U izjavi se dodaje da se Spohr stavlja “na potpuno raspolaganje talijanskim pravosudnim vlastima za potrebne istrage i, iako je svjesna da se tako veliki osobni gubitak ne može popraviti, poduzet će korake za ublažavanje njegovih posljedica”.
Costina obitelj još se nije javno oglasila, ali njihov odvjetnik, Antonello Desini, rekao je za La Repubblicu: “U ovom trenutku moramo poštovati tugu slomljene obitelji.”
Spohr je boravila u obiteljskoj kući za odmor kada se dogodila nesreća, izvijestili su lokalni mediji. Ubrzo nakon nesreće vratila se u Njemačku.
Prema Forbesu, Deutsche Lufthansa ima više od 100.000 zaposlenika i prošle je godine ostvarila 1,5 milijardi dolara dobiti.