Osnovna znanja

Krenule prijave za glazbeno-edukativne radionice “Let’s Talk About Music”

Sandy Uran

Foto: K. BARIŠIĆ

Foto: K. BARIŠIĆ

Radionica je besplatna, ali i ograničena na 10 polaznika, a prijave se zaprimaju isključivo putem linka, zaključno do 29. veljače



Krenule su prijave za šesto izdanje glazbeno-edukacijske radionice »Let’s Talk About Music«. Cilj glazbeno-edukativne radionice je motiviranje i uključivanje mlađe generacije u razvoj glazbene scene kroz direktan kontakt s organizatorima i mentorima iz struke, doznajemo iz priopćenja.


U materijalima je naglašeno kako u ciklusu modularnih predavanja, polaznici stječu osnovna znanja organizacije glazbenog događaja od same ideje do realizacije (kako se ugovara i ugošćuje glazbenik/ica, vodi komunikacija s partnerima i suradnicima, priprema i vodi budžet, zadovoljavaju tražene tehničke specifikacije, komunicira s publikom putem dostupnih marketinških kanala, brendira organizacija korištenjem jedinstvenih vizuala).


Sama radionica podijeljena je u dva dijela: narativni i praktični dio.




Narativni dio sastoji se od pet modularnih predavanja: Organizacija glazbenog događaja – od izrade troškovnika do uspješnog eventa, voditelj Filip Pacak (tonski i produkcijski tehničar te koncertni promotor i organizator Subsonic Events, Zagreb), Marketing i odnosi s javnošću – komunikacija s publikom i partnerima putem medijskih kanala – voditeljica je Jelena Androić (direktorica Liburnia Film Festivala, Rijeka); Vizualni identitet – uloga vizualne komunikacije u odnosu s publikom – voditelj: Antonio Karača (grafički dizajner, studio Radnja, Zagreb); Tehnička produkcija – od čitanja ridera do tehničke realizacije zvuka i rasvjete – voditelj: Miran Milić (Studio Palach i voditelj tehnike u klubu The Beertija, Rijeka); Otvoreni razgovor na relaciji polaznici – organizacija – glazbenik. Glazbeni gost je Pomelo Chess Society.



Paralelno s predavanjima održava se i praktični rad koji će biti omogućen na redovnim programima organizacije: različiti koncerti, Impulse Festival i slična događanja. Na radionicu se mogu prijaviti osobe od 18 do 25 godina starosti.


Kako se svi moduli održavaju u Rijeci, u intezivnom razdoblju od ožujka do svibnja, mole se zainteresirani da dobro planiraju svoje obaveze i odvoje vrijeme za dolazak na radionicu. Radionica je besplatna, ali i ograničena na 10 polaznika. Prijave se zaprimaju isključivo putem linka, zaključno do 29. veljače, istaknuto je u materijalima.