Slijedi jedno dvadesetak zabačaja i sve ih napadaju šnjuri, ali se slabo kače. A onda odjednom jak udarac. Odmah je izvukla kočnicu. Borba je bila neizvjesna radi prelaganog pribora..
povezane vijesti
Iz Bara nam se još jednom javio Miljan Maksimović, ribolovac koji je poznat po svom C&R pristupu. Ovog je puta drugi rođendan dobila lica. Evo što nam je Miljan ispričao o tome:
– Dolazim na poziciju u Baru u obližnjoj luci oko 6 ujutro, a tamo sve kuha od sitne ribe.
Lovim štapom Casted do 18 grama i rolom Shimano Ultegra 2500 na kojoj je upredenica 0,12, a FC 0,20 milimetara.
Odlučujem staviti bombardu i Raglou 5,5 u bijelom dekoru – priča nam Miljan.
– Lovim štapom Casted do 18 grama i već na prvom zabačaju pada mali šnjur.
Slijedi jedno dvadesetak zabačaja i sve ih napadaju šnjuri, ali se slabo kače.
A onda odjednom jak udarac.
Odmah je izvukla kočnicu.
Borba je bila neizvjesna radi prelaganog pribora i brodova i konopa okolo – nastavlja Miljan.
– A bila je baš posebno borbena jer je, kako sam otkrio kad sam je izvukao, bila zakačena za vrh leđne peraje.
Ipak, nakon 4 – 5 minuta laganog kalkuliranja kočnicom i guštanja izašla je na suho.
Iako je u pitanju mala riba, nije se lako predala.
Bila je duga oko 45 centimetara i teška oko 800 grama.
Naravno, nakon brzinskog skidanja vraćena je nazad u more sa željom da se vrati nakon par godina – ispričao nam je Miljan Maksimović.