Druga HNL

Raspoloženi vratari skrojili pravedan remi na Kantridi, Opatijci nezadovoljni suđenjem

Frano Ivančić/V. KARUZA

Nervoznoj završnici pridonijela je jedna sporna odluka suca Dugandžića iz 79. minute

OPATIJA – KUSTOŠIJA 0:0

RIJEKA  Utakmica 31. kola Druge HNL: Opatija – Kustošija 0:0. Stadion na Kantridi. Bez gledatelja. Sudac: Josip Dugandžić (Komin) 6. Žuti karton: Klapan (Opatija), Šlogar (Kustošija).

OPATIJA: Iveša 7, Kuqi 5,5 (od 46′ Fumić 6,5), Ivančić 6 (od 46′ Furijan 6), Glavaš 6 (od 46′ Lucić 6), Bogolin 6 (od 73′ Malinić -), Bjelanović 6,5, Maloku 6, Klapan 6 (od 68′ Junuzović -), Zgrablić 6,5, Bertoša 6,5, Kukoč 6.

KUSTOŠIJA: T. Šušković 7, Vištica 6, Barada 6, Šimunić 6, Jurčec 6 (od 60′ Ljubanović 6), Šlogar 6, Vukelić 6 (od 71′ Gale 6), F. T. Šušković 6, Ivanković 6 (od 71′ Brodić -), Havojić 6,5 (od 82′ Franković -), Matteoni 5,5 (od 60′ Plantak 6).

Foto galerija: Druga HNL Opatija - Kustošija 0:0 Foto: Vedran Karuza

Nogometaši Opatije i petu utakmicu zaredom ostali su bez pobjede iako su ponovo odigrali više nego pristojnu utakmicu. I ovoga puta na putu prema pobjedi zaustavio ih je raspoloženi gostujući vratar – Toni Šušković. Vratar Kustošije u završnici utakmice imao je nekoliko sjajnih intervencija, međutim za njim ni najmanje nije zaostao iskusni vratar Opatijaca Vanja Iveša, koji je podjednako zaslužan na novu “nulu” na Kantridi. Konačna podjela bodova je stoga možda i najpravedniji ishod.

Bjelanovićev pokušaj

Obje momčadi lišene rezultatskih imperativa težile su od prve minute nadigravanju pa malobrojni promatrači nisu ostali uskraćeni za nekoliko dobrih prilika s obje strane već do odmora. Gostujuće su ipak bile izraženije. U 10. minuti gosti su prvi put probili desni, Kukočev bok, Baradin ubačaj na drugoj vratnici dočekao je Jurčec, a vratar Iveša čudesno uskrsnuo na gol liniji i refleksnom reakcijom rukom spriječio ono što se činilo izvjesno. Devet minuta kasnije Šimunović je zamalo zakasnio glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka, a seriju gostujućih pokušaja do odmora zaključio je u 35. minuti Havojić. Ponovo je Iveša bio na mjestu. Opatijci su u nekoliko navrata kvalitetno stigli do završne trećine igrališta, ali nedostajalo je malo više mirnoće u zadnjem pasu ili kvalitetniji završni udarac. Izuzetak je 29. minuta kada je Bjelanović umalo atraktivnim pokušajem, lob udarcem, iznenadio Šuškovića.

Opatijski finiš

I u nastavak su Zagrepčani bolje krenuli. Iveša je u dva navrata spašavao (49′, 53′) prije nego što su brojne promjene u opatijskim redovima počeli davati rezultata. U 73. minuti Bogolin je izašao ispred Šuškovića, a ovaj nadmudrio napadača Opatije odbivši loptu u korner. Nakon udarca iz kuta glavom je tukao Furijan, a Šušković ponovo sjajno reagirao. Nervoznoj završnici pridonijela je jedna sporna odluka suca Dugandžića iz 79. minute. Opatijci su sugerirali da je Šimunić igrao rukom u svojem kaznenom prostoru nakon oštrog ubačaja Malokua. Sudac iz Komina bio je u dobroj poziciji, ali je očito tu situaciju vidio drugačije od nezadovoljnih domaćina.