Bradata aukcija

Ivica Profaca kreće na 150 km dugu humanitarnu šetnju za borbu protiv raka

Portal Novi list, Hina

Odlučio se na novi, veliki izazov kojim želi podići svijest o važnosti borbe protiv raka i potaknuti ljude na donacije za Županijsku ligu protiv raka



Splitski turistički vodič i novinar Ivica Profaca, odlučio je u osam dana prehodati 150 kilometara uz Hadrijanov zid u Velikoj Britaniji kako bi, kao onokološki pacijent, podigao svijest o važnosti borbe protiv raka i potaknuti ljude na donaciju Županijskoj ligi protiv raka.


Njemu je u travnju 2022. dijagnosticiran karcinom debelog crijeva, a unatoč zahtjevnim terapijama nastojao je zadržati kontrolu nad vlastitim životom.


Snagu je pronašao upravo u hodanju i boravku u prirodi, a sada se odlučio na novi, veliki izazov kojim želi podići svijest o važnosti borbe protiv raka i potaknuti ljude na donacije za Županijsku ligu protiv raka.




“Od 15. kolovoza sam naumio u osam dana prehodati nešto više od 150 kilometara uz Hadrijanov zid u Velikoj Britaniji, nekadašnju sjevernu granicu Rimskog Carstva.


Svaki kilometar koji napravim bit će znak otpora bolesti i podrške svima koji znaju koliko je ta borba teška, ali i svima koji svojim riječima i djelima oboljelima daju snagu da idu dalje”, poručio je Profaca.


Njegova će šetnja imati i humanitarni cilj jer on već godinama sudjeluje u Bradatoj aukciji, humanitarnoj akciji u kojoj je svojim primjerom potaknuo brojne ljude na razvijanje svijesti o važnosti prevencije te donacije za borbu protiv raka.


Ovogodišnja kampanja simbolično će započeti upravo na Hadrijanovom zidu.


“Vašom donacijom Bradatoj aukciji, odnosno Županijskoj ligi protiv raka Split, pomoći ćete u prikupljanju sredstava za kupnju novog uređaja za magnetsku rezonancu, koji će biti na korist sadašnjim i budućim onkološkim pacijentima”, poručio je Profaca.


Jedna od prvih ovogodišnjih brada je ona Ivice Proface koja se može podržati donacijom za Bradatu aukciju putem stranice.