Uspjeh mladih dizača

Juniorsko prvenstvo Hrvatske u dizanju utega: Prijiću zlato i rekord

Korino Prijić (Kvarner) čak je pet puta pomicao granice državnog rekorda do 69 kilograma, da bi na kraju podigao 205 kilograma u olimpijskom biatlonu (90+115)

Korino Prijić, dizač utega »Kvarnera«, nastavio je nizati zapažene rezultate. Tako je na juniorskom prvenstvu Hrvatske, što je održano u Dražicama, čak pet puta pomicao granice državnoga rekorda u kategoriji do 69 kilograma, da bi na kraju titulu državnoga prvaka osvojio podigavši u trzaju 90, u izbačaju 115 odnosno u olimpijskom biatlonu 205 kilograma. Korina su tek tri boda po »sinclair« koeficijentu dijelila od titule najboljega dizača prvenstva.

Razloga za zadovoljstvo imali su i dizači »Rječine 75«, pogotovo Paula Žagar koja je u dvama navratima popravljala kadetski rekord u kategoriji do 58 kilograma. Najprije je podigla 63, a potom i 65 kilograma u izbačaju, što joj je donijelo prvo mjesto. U trzaju je podigla 49 kilograma i osvojila drugo mjesto, a u olimpijskom biatlonu 114 kilograma, što joj je također donijelo drugu poziciju.

Mihaela Kukuljan (do 48 kg) u trzaju je podigla 14 kilograma, 20 kilograma u izbačaju, što joj je donijelo 34 kilograma u olimpijskom biatlonu i četvrto mjesto u svim disciplinama.

Lovro Mudnić je u kategoriji do 62 kilograma osvojio drugo mjesto u trzaju (35 kg), izbačaju (50 kg) odnosno olimpijskom biatlonu u kojem je podigao 85 kilograma (35+50), jednako kao i Filip Katić u kategoriji preko 105 kilograma podigavši 185 kilograma u olimpijskom biatlonu (85+100). Mihael Klić osvojio je broncu u svim disciplinama kategorije do 56 kilograma podigavši ukupno 72 kilograma (30+42),

Vicenco Žagar je u kategoriji do 77 kilograma osvojio treće mjesto u trzaju (81 kg), drugo mjesto u izbačaju (105) i treće mjesto u olimpijskom biatlonu (186 kg). Karlo Juretić ostao je korak do postolja kategorije do 85 kilograma podigavši ukupno 193 kilograma (88+105), dok je Valentino Kukuljan zauzeo petu poziciju u svim disciplinama kategorije do 85 kilograma podigavši u biatlonu 185 kilograma (85+100).