Danas: 11° 2
Sutra: 11° 11° 2
22. listopada 2018.
Prijateljska utakmica

''Rijeka'' zabila 21 pogodak bakarskom ''Borcu'': Gavranović i Acosty obilježili rijetko viđenu golijadu

Objavljeno: 5. rujan 2017. u 19:49 2017-09-05T19:49:00+02:00

Prijateljska utakmica: Rijeka - Borac 21:0 (9:0). Pomoćno igralište u trening centru HNK Rijeke. Bez gledatelja. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelci: 1:0 Acosty (6'), 2:0 Acosty (8'), 3:0 Acosty (18'), 4:0 Acosty (27'), 5:0 Puljić (32'), 6:0 Puljić (35'), 7:0 Puljić (44'), 8:0 Acosty (45'), 9:0 Gavranović (52'), 10:0 Puljić (58'), 11:0 Gavranović (60'-11m), 12:0 Kvržić (61'), 13:0 Matei (63'), 14:0 Kvržić (65'), 15:0 Gavranović (69'), 16:0 Gavranović (71'), 17:0 Gavranović (77'), 18:0 Kvržić (78'), 19:0 Gomelt (83'-11m), 20:0 Gavranović (87'), 21:0 Gavranović (90').

RIJEKA: David - Mavrias (od 46' I. Smolčić), Elez (od 46' Župarić), Punčec (od 46' Čeliković), Davidson (od 46' Žuta) - Mišić (od 46' Gomelt), Pavičić (od 46' Šantek) - Acosty (od 46' Kvržić), Puljić (izašao u 64. minuti bez zamjene), Heber (od 46' Matei) - Gorgon (od 46' Gavranović).

BORAC: Čučić, Tomiek, Šolaja, Kovač-Birkaš, Cvjetković, Pribanić, Grbac, Dukađin, Ilijazi, Sedlić, Grdinić. Još su igrali: Kezić, Jurkić, Arapinac, Baković, Žeželić, Leoni, Bosna, Bajus.

Prava šteta što je zbog tehničkih razloga (igralo se na pomoćnom igralištu s mixto podlogom koje nema tribine) utakmica protiv bakarskog četvrtoligaša bila zatvorena za javnost. Navijač nisu mogli svjedočiti rijetko viđenoj, nezapamćenoj golijadi u režiji riječke momčadi. Mario Gavranović ušao je u nastavku i zabio čak sedam pogodaka, Ganac Maxwell Acosty do odmora je ubacio pet lopti u suparničku mrežu pokazavši pritom zavidan repertoar "naoružanja" (jedan pogodak postigao je i "škaricama" kojima su zapljeskali i pojedini igrači Borca...), četiri gola zabio je s pozicije središnje polušpice Puljić (u stilu Franka Andrijaševića), tri zgoditka pridodao je Kvržić, a po jedan Gomelt i Matei. Vjerojatno bi sve zajedno izgledalo puno gore za skromne goste iz Bakra da trener Riječana Matjaž Kek nakon nešto više od sat vremena igre nije povukao s terena jednog igrača (Puljić) i zaigrao s desetoricom do kraja utakmice. "Rijeka" je i s igračem manje postigla - osam golova!

Bakrani su u nastavku igrali kao da su jedva čekali da što brže završi utakmica kako bi mogli opaliti "selfie" sa svojim nogometnim uzorima. Mario Gavranović, povratnik u momčad nakon "afere Dinamo", bio je "najtraženija roba". Pored rekovalescenata Sluge, Maleša i Črnica, te Prskala, koji je umjesto utakmice odradio trening, nije igrao ni Jelić. Matej je dobio slobodno poslijepodne zbog smrtnog slučaja u obitelji.