Prijateljska utakmica

Kombinirana momčad “Rijeke” dala šest golova “Naprijedu”, Handžić zabio triput

Ilustracija

Ilustracija

Prijateljska utakmica. Stadion HNK Rijeke. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Cvijović (Rijeka). Strijelci: 1:0 Handžić (30′), 2:0 Handžić (30′), 3:0 Črnic (36′), 4:0 Handžić (40′), 5:0 Črnic (64′), 6:0 Lepinjica (85′).

RIJEKA: Sluga (od 60′ Nevistić), Martić, Ikić (od 71′ Čeliković), Šofranac, Ivančević (od 71′ Mulac), Čanađija, Šantek, Črnic (od 67′ Rilov), Matei (od 67′ Lepinjica), Turčin (od 46′ Ajayi), Handžić (od 46′ Iličić).

NAPRIJED: Ciani (od 88′ Šimić), Kružić (od 73′ Savić), Ende (od 77′ Juraga), Doričić, Matešković, Lukačić (od 67′ Tonković), Iskra, Prpić (od 84′ Rukavina), A. Petrović (od 73′ Pravdica), E. Petrović (od 58′ Gržinčić), Lončar (od 80′ Rubčić).

Četvrtoligaš s Hreljina bio je više nego ravnopravan suparnik kombiniranoj momčadi »Rijeke« (dio pričuva plus juniori) u uvodnih pola sata utakmice, a onda je Slovenac Matic Črnic dvaput pobjegao desnim bokom i povratnom loptom na vrhu peterca poslužio Harisa Handžića za dva pogotka u istoj – 30. minuti.

Črnic je svoju dobru partiju okrunio u 36. minuti pogotkom za zdušni pljesak s tribina (pogodio je s 15 metara lijeve rašlje!), a Handžić svoj golgeterski niz zaključio trećim pogotkom pet minuta prije odlaska na odmor na asistenciju Turčina.

Vratar »Naprijeda« Mauro Ciani obilježio je početak nastavka svojim obranama sve dok u 64. minuti Črnic nije sa sedam-osam metara pospremio loptu pod gredu. Šesti pogodak postigao je Lepinjica nakon udarca iz kuta Šanteka.