Liga za prvaka

Košarkaši “Kvarnera 2010” prekinuli dvije crne serije

Zlatko Horvat

Snimio Vedran KARUZA

Susret 10. kola Lige za prvaka košarkaša: Kvarner 2010 – Zagreb 89:76 (17:18, 21:20, 25:20, 26:18). Centar Zamet. Gledatelja 200. Suci: Herceg (Zabok), Vovk (Sl. Brod) i Mirilović (Karlovac).

KVARNER 2010: Baković 2 (2-2), Veljačić 19, Marić 18 (4-6), Jambrović, Marinelli 7 (1-2), Kučan 3, Vidmar, Špralja 14 (4-5), Miličević 9 (4-5), Olivari 3, Kalpić, Štemberger 14 (1-1).

ZAGREB: Majcunić, Vladović 16 (2-2), Božić 20, Mileković 1 (1-2), Vlaić 6 (2-4), Perić 4 (1-2), Batur 11 (5-5), Marčinković 9 (3-3), Šarlija 7 (3-4), Cinac 2.

Košarkaši “Kvarnera 2010” prekinuli su dvije crne serije, ostvarili su pun pogodak poslije četiri poraza u Ligi za prvaka, dok su u šestom pokušaju ove sezone – prvi put pobijedili “mrave” iz Trnskog. Veliki plus je i “plus 13”, što znači bolju koš-razliku u međusobnim susretima.

Riječani su se mučili u prve dvije četvrtine. Nije im odgovarao kriterij suđenja, u kojem se malo toga sviralo. Krenulo je dobro (5:0), ali prva četvrtina završila je minimalnom prednošću gostiju, koji su se odvojili na plus šest u šest minuti druge dionice. Uslijedilo je razdoblje bolje igra domaćih pod oba koša i serija 7:0, koju je tricom pokrenuo Kučan.

Na odmor se otišlo s  izjednačenim rezultatom (38:38), poslije prekrasnog polganja Petra Marić na “drugi” obruč.  Veljačić, Marinelli, Marić, Štemberger i Špralja odradili velik  posao u trećoj četvrtini. Čvrstom obranom i bitkom za svaku loptu zatvorili su prilaze košu, dok je u napadu  lopta konačno počela ići brže i dolaziti na šut u pravo vrijeme – slobodnom igraču.

Na polovici dionice domaći su došli do plus osam (52:44), nestalo je napadčkih kočnica. Konačno odvajanje krenulo je sredinom posljednje dionice, kada je Štemberger pogodio tricu i dvicu,  a Marinelli sjajno položio za plus 14 (79:65) u 36. minuti. Pobjedu su potvrdili Marić i Miličević spektakularnim zakucavanjem dvije minute prije kraja. Kraj je donio i malo nervoze, srećom, prošlo je bez incidenta, iako se Luka Božić jedva kontrolirao.