Druga HNL

Šime Puljić u završnici kaznio neprepoznatljive Opatijce koji su stvorili tek jednu šansu

Pogodak Antona Baltazara Bogolina/Foto S. DRECHSLER

Crno-bijeli su u finišu prokockali minimalno vodstvo i to nepunu minutu nakon što su stekli igrača više na terenu

RIJEKA  Stadion na Kantridi. Gledatelja: 200. Sudac: Matej Bezelj (Pula) 6,5. Strijelci: 1:0 Bogolin (28′), 1:1 Puljić (78′). Žuti kartoni: Ivančić, J. Rudan, Glavaš (Opatija), Šimunac, Taraš (Solin). Crveni karton: Relota (77′).

OPATIJA: Iveša 5,5, J. Rudan 6, Maloku 6,5 (od 83′ Lucić -), Rosić 5,5 (od 46′ Malinić 6), Jukičić 6, Ivančić 6 (od 46′ Fumić 6), Glavaš 6, Bogolin 6,5, Weitzer 6, Junuzović 6 (od 83′ Lazić -), Zgrablić 6.

SOLIN: Bender 6, Kušeta 5,5 (od 59′ Matova Romario 6), Tomić 6, Šošić 6 (od 46′ Llanos 6), Puljić 6,5, Zeljković 6,5, Taraš 6,5, Relota 5, Šimunac 6,5 (od 83′ Laušić), Durdov 6,5 (od 74′ Veljača -), Sesar 6.

U 77. minuti utakmice Glavaš i Relota su zalegli na travnjak na domaćoj polovici nakon duela bez lopte. Dvjestotinjak domaćih navijača i kompletna klupa Opatije sugerirala je sucu Bezelju da je branič Solina glavom udario u glavu veznjaka Opatije. Pulski arbitar se nakon konzultacija s pomoćnicima odlučio izvući dva kartona, onaj crvene boje pokazao je Hrvoju Reloti, a žute boje Kristijanu Glavašu. Opatijci su kod vodstva 1:0 stekli igrača više na terenu… Nepunu minutu kasnije Puljić je iskosa ušao u domaći kazneni prostor i oštrim prizemnim udarcem pogodio suprotni kut vratara Iveše. Igrač više pretvorio se u problem više za nogometaše Opatije koji u preostalih 15-ak minuta nisu uspjeli stvoriti niti jednu priliku. Igraču više unatoč…

Foto galerija: Remi nogometaša Opatije i Solina na Kantridi Foto: Sergej Drechsler

Fenjeraš je potpuno zasluženo odnio bod s Kantride. Bio je bolji u većem dijelu utakmice protiv neprepoznatljivih Opatijaca. Igrali su “crno-bijeli” na refule, ali u konačnici pružili premalo da bi mogli očekivati više od boda. Solinjani su se nametnuli od prve minute, a u desetoj su minuti dočekali prvu veliku priliku. Vratar Iveša je loše procijenio jedan dubinski pas i izašao na vrh šesnaesterca. Durdov je primio loptu, no kao da se iznenadio kada je ispred sebe ugledao vratara Opatije. Stoperi Zgrablić i Jukičić su mu suzili prostor za udarac, a lopta otišla pokraj gola. U 28. minuti Opatijci su poveli nakon brzo izvedenog auta. U posljednje vrijeme raspoloženi Maloku je ubacio loptu s desnoga boka na drugu vratnicu. Bogolin je glavom neometan rutinski odradio ostatak posla – 1:0. Bila je to prva i posljednja prilika Opatijaca na utakmici.

Nastavak je počeo velikom prilikom gostiju. U 50. minuti Iveša je ponovno donio lošu odluku kada je istrčao na vrh šesnaesterca. Umjesto da poluvisoki ubačaj uhvati rukama, odlučio ga je ispucati nogom. Llanos je gađao nebranjenu mrežu i pogodio – vratnicu. Bila je to najava vruće završnice u kojoj su gosti ipak uspjeli naplatiti bolju igru u većem dijelu utakmice.